+ Yorum Gönder
Dünya Tarihi ve Medeniyetler Forumunda babilliler türk mü, babilliler türk müdür Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  babilliler türk mü, babilliler türk müdür
  Babilliler türk mü, babilliler türk müdür

  Babilliler hakkında genel bilgi

  Babilliler, eski halkların çoğu gibi birden fazla tanrıya taparlar, tanrıları üzerine kuşaklar boyu anlatılan düşsel öykülere inanırlardı. Bunların çoğu Sümer kaynaklıydı.

  Evrenin ve insanların yaratılışını konu alan Sümer destanının kahramanı Gılgamış, ölümsüzlük otunu bulmak için yola çıkar ve bu arayış sırasında bin bir güçlükle karşılaşır. Serüven dolu yolculuğunun sonunda bulduğu otu, suların dibinden sinsice gelen bir yılan kayığından çalar. Bu öyküde Nuh Tufanı'nı anımsatan bir sel felaketinden söz edilir.
  Tanrıları

  Tanrıları Marduk idi. Babil efsanelerinde Marduk ejderha Tiamat ile dövüşüp onu yener. Yeri, göğü ve insanoğlunu yarattığına inanılan Marduk'un yeryüzündeki temsilcisi kraldı. Marduk dışında toprak, su, gökyüzü Güneş ve Ay tanrıları gibi tanrılara tapılırdı. Asurlular da büyük ölçüde Sümerler'in ve Babilliler'in dinleriyle tanrılarını paylaşıyorlardı. Ama, en büyük tanrıları adını imparatorluğun başkentine verdikleri Asur'du. Hem Babilliler hem de Asurlar'ın baş tanrıçası ise Eski Yunanlılar'ın aşk tanrıçası Afrodit'e çok benzeyen İştar'dı.
 2. Acil

  babilliler türk mü, babilliler türk müdür isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


babiller türk mü,  babilliler tturkmuydu