+ Yorum Gönder
Dünya Tarihi ve Medeniyetler Forumunda Tangonun Tarihçesi Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Aycan
  Devamlı Üye

  Tangonun Tarihçesi Nedir
  Tangonun Tarihçesi Nedir

  Tangonun Tarihçesi Hakkında Bilgi

  Tango 19. yüzyılın sonların Arjantin’de ortaya çıkmıştır. Tutkulu, şehvetli ve kasvetli görüntüsüyle diğer danslardan ayrılırken, müzik ve kökeni bakımından diğer latin danslarından farklılık göstermektedir Arjantin’de doğmuştur ama o dönemlerde gerektiği önemi bulamamıştır, ancak bütün dünya onu tanıyınca hak ettiği yere gelmiştir.
  Tango kelimesinin Afrika kökenli olduğu bilinmektedir ve anlam olarak “buluşma yeri” veya “özel yer” anlamına gelmektedir. Ama bu demek değildir ki tango sadece Afrika kökenlidir. Farklı kökenlerin karışımıdır; Kızılderili ritmi, Afrika vuruşları ve latin etkisi olan Arjantin pampalarının müziğiyle birleşmiştir.

  19. yüzyılın sonlarına gelirken Avrupa, savaşlar, kıtlık ve ekonomik zorluklar yüzünden harap bir durumdaydı. Artık anavatanlarında düzenli bir hayat yaşayamayacaklarını www.alasayvan.net anlayan ve gelecekten beklentisi kalmayan pek çok adam, yeni bir hayata başlamak için güney Amerika ülkelerine göç etmişlerdir. Fakat nereye giderlerse gitsinler aradıklarını bulamamış ve büyük bir ümitsizliğe kapılmışlardır. Gittikleri ülkelerde her zaman kendilerini bir yabancı gibi hissetmişlerdir.

  Bu baskı ve koşullar altındaki kültür, yeni bir müziğin doğmasına yol açmıştır. Çevredeki sosyal baskılar nedeniyle duygularını ifade etmekten çekinmiş ve bunun yerine kendilerini tangoyla ifade etmişlerdir bir diğer deyişle kendilerini tangoyla özetlemişlerdir. Büyük kentlerde düş kırıklıklarına uğrayan göçmenler kırılan umutlarını, sıkıntılarını ve başkaldırılarını bu dansla dışa vurmuşlardır. Böylece tango şehirden şehire yayılarak bütün dünyaya adını duyurmuştur.  Eklenti Eklenti  

 2. Acil

  Tangonun Tarihçesi Nedir isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder