+ Yorum Gönder
Dünya Tarihi ve Medeniyetler Forumunda Picardie Manevraları Ne Demektir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Leyla
  Devamlı Üye

  Picardie Manevraları Ne Demektir
  Picardie Manevraları Ne Demektir

  Picardie Manevraları Hakkında Bilgi

  Picardie Manevraları Ne Demektir1.jpg.

  Picardie Manevraları 1910 yılında ,
  Fransa'da yapilan bir tatbikattır Fransa Cumhuriyeti ya da kısaca Fransa, (Fransızca République Française), Belçika, Lüksemburg, Almanya, İsviçre, İtalya, Monako, Andorra ve İspanya ile komşu olan, Batı Avrupa'da bir ülkedir. Avrupa Birliği'nin kurucu üyesidir.
  Birinci Dünya Savaşı'nda İngiliz ve Fransız ordularına baskomutanlik yapan Birinci Dünya Savaşı, 1914 yılında Avrupa'da başlamış, ancak dünyanın dört bir yanındaki ülkelerin katılması ve diğer kıtalardaki sömürgelere de yayılması nedeniyle "dünya savaşı" olarak adlandırılmıştır. 1914'te başlayan savaş 1918 yılında sona ermiştir. 30 Ekim 1918'de Osmanlı Devleti Mondros Mütarekesi'ni imzalayarak savaştan çekildi.
  Mareşal Foch komutasinda yapılmıştır.  Osmanlı İmparatorluğu bu manevralara Binbaşı Selahaddin Bey ve Osmanlı Devleti, 13. yüzyıl sonlarından 20. yüzyılın ilk çeyreğine değin varlığını sürdüren Türk devleti. Anadolu'da kurulmuş, sınırları tarihi ,
  boyunca çok değişmekle birlikte en geniş döneminde bugünkü Arnavutluk, Yunanistan, Bulgaristan, Yugoslavya, Romanya ye Akdeniz'in doğusundaki adaları, Macaristan ve,
  Rusya'nın bazı kesimlerini, Kafkasya, Irak, Suriye, Filistin ve Mısır'ı, Cezayir'e kadar tüm Kuzey Afrika'yı ve Arabistan'ın bir bölümünü kapsamıştır.
  Mustafa Kemal'i gözlemci olarak gondermişti Mustafa Kemal'in tatbikat sonrasindaki sözleri ve yorumlari Mareşal Foch'un dikkatini çekmis, prokotole aykoro olarak rutbesi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, 1881 - 1938 yılları arasında yaşamış ulusal önder. 1881 yılında Selanik'te Kocakasım Mahallesi, Islâhhâne Caddesi'ndeki üç katlı pembe evde doğdu. Babası Ali Rıza Efendi, annesi Zübeyde Hanım'dır. Baba tarafından dedesi Hafız Ahmet Efendi 14-15. yüzyıllarda Konya ve Aydın'dan Makedonya'ya yerleşti.
  albaydan kücük olduğu halde kendisini düzenlediği bir yemeğe davet etmişti.Albay, Türk *****lı Kuvvetleri'nde Yarbay'dan sonraki subay rütbesi.
 2. Acil

  Picardie Manevraları Ne Demektir isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder