+ Yorum Gönder
Dünya Tarihi ve Medeniyetler Forumunda Nüfusuna Göre Dünyanın En Büyük 50 Ülkesi Nerelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
  1. Dr Zeynep
    Bayan Üye

    Nüfusuna Göre Dünyanın En Büyük 50 Ülkesi Nerelerdir








    Nüfusuna Göre Dünyanın en Büyük 50 Ülkesi Nerelerdir

    Nüfusuna Göre Dünyanın en Büyük 50 Ülkesi


    1. Çin1568847624
    2. Hindistan1261070607
    3. ABD317027571
    4. Endonezya238452952
    5. Brezilya.184101109
    6. Pakistan.159196336
    7. Rusya 143782338
    8. Bagladeş 141340476
    9. Nijerya .137253133
    10. Japonya 127333002
    11. Meksika 104959594
    12. Almanya 98424609
    13. Filipinler 86241697
    14. İran 84503205
    15. Viyetnam ..82689518
    16. Mısır ..76117421
    17. T Ü R K İ Y E.72418.660
    18. Etiyopya ..67851281
    19. Tayland 64865523
    20. Fransa .60424213
    21. İngiltere .60270708
    22. Kongo Dem. Cum. .58317930
    23. İtalya ..58057477
    24. Güney Kore 48598175
    25. Ukrayna .47732079
    26. Myanmar(Burma) 42720196
    27. Güney Afrika ..42665530
    28. Kolombiya ..42310775
    29. İspanya .40280780
    30. Sudan 39148162
    31. Arjantin 39101753
    32. Polonya .38626349
    33. Tanzanya.36588225
    34. Kanada ..32507874
    35. Fas ..32209101
    36. Cezayir .32129324
    37. Kenya 32021856
    38. Afganistan .28513677
    39. Peru .27544305
    40. Nepal 27070666
    41. Özbekistan .26410416
    42. Uganda ..26404543
    43. Suudi Arabistan ..25795938
    44. Irak .25374691
    45. Venezuela ..25017387
    46. Malezya .23522482
    47. Tayvan ..22749838
    48. Kuzey Kore .22697553
    49. Romanya .22355551
    50. Gana .20757032

    Nüfusa Göre Dünyanın En Büyük 101 Şehri

    1- Tokyo (Japonya).3475
    2- Mexico City (Meksika).2585
    3- New York (ABD)..2375
    4- Seul (Güney Kore)..217
    5- Sao Paulo (Brezilya)..209
    6- Mumbai (Bombay) (Hindistan).202
    7- Yeni Delhi (Hindistan) ..191
    8- Los Angeles (ABD) .1745
    9- Osaka (Japonya) 167
    10-Cakarta (Endonezya) ..163
    11-Moskova (Rusya) 1535
    12-Tahran (İran)153
    13-Kahire (Mısır) .152
    14-Kalküta (Hindistan) ..1495
    15-Manila (Filipinler) ..140
    16-Londra (İngiltere) 139
    17-Buenos Aires (Arjantin)..139
    18-İstanbul (TÜRKİYE)135
    19-Şanghay (Çin) ..125
    20-Rio de Janeiro (Brezilya) ..1215
    21-Karaçi (Pakistan) .122
    22-Paris (Fransa) .108
    23-Dakka (Bangladeş) .105
    24-Pekin (Çin)99
    25-Chicago (ABD).965
    26-Lagos (Nijerya) .96
    27-Hong Kong (Çin) .86
    28-Lima (Peru).. 815
    29-Bogota (Kolombiya) .80
    30-Washington (ABD) 79
    31-Johannesburg (Güney Afrika) .775
    32-Bangkok (Tayland) ..765
    33-Çongking (Çin) ..765
    34-Madras (Hindistan) .73
    35-San Fransisko (ABD) 725
    36-Kinşaşa (Kongo Dem. Cum.) 695
    37-Lahor (Pakistan) 695
    38-Taipei (Tayvan) .68
    39-Toronto (Kanada) 67
    40-Bangalore (Hindistan). 665
    41-Haydarabad (Hindistan) 635
    42-Philadelphia (ABD) .595
    43-St. Petersburg (Rusya) 585
    44-Tianjin (Çin) 558
    45-Essen (Almanya) .58
    46-Detroit (ABD) 58
    47-Boston (ABD) .57
    48-Dallas (ABD). 57
    49-Miami (ABD) ..54
    50-Hartum (Sudan) ..535
    51-Belo Horizonte (Brezilya) 530
    52-Ahmedabad (Hindistan) .525
    53-Santiago (Şili) .525
    54-Bağdat (Irak) 520
    55-Madrid (İspanya) 520
    56-Houston (ABD) 515
    57-Riyad (Suudi Arabistan) ..515
    58-Nagoya (Japonya) 513
    59-A N K A R A (Türkiye)52
    60-İskenderiye (Mısır) 500
    61-Rangun (Myanmar-Birmanya) 485
    62-Guangju (Kanton) (Çin) 48
    63-Vuhan (Çin) ..48
    64-Harbin (Çin) .455
    65-Caracas (Venezüella)45
    66-Şenyang (Çin) 445
    67-Singapur (Singapur) 44
    68-Ho Chi Minh(Vietnam)445
    69-Pune (Hindistan) 425
    70-Cezayir (Cezayir) ..42
    71-Guadalajara (Meksika)..42
    72-Sydney (Avustralya) 42
    73-Berlin (Almanya).415
    74-Abidjan (Fildişi Kıyısı)..405
    75-Kuala Lumpur (Malezya).405
    76-Atlanta (ABD) 43
    77-Çittagong (Bangladeş) .39
    78-Kasablanka (Fas) 385
    79-Barselona (İspanya) 38
    80-Milano (İtalya) .38
    81-Monterrey (Meksika) 38
    82-Pusan (Güney Kore) .375
    83-Çengdu (Çin) .375
    84-Recife (Brezilya) ..375
    85-Cidde (Suudi Arabistan) ..365
    86-Phoenix (ABD) 365
    87-Seattle (ABD) 365
    88-Porto Alegre (Brezilya) ..36
    89-Montreal (Kanada).. 36
    90-Pyongyang (Kuzey Kore) 36
    91-Medellin (Kolombiya) ..355
    92-Melbourne (Avustralya) 355
    93-Atina (Yunanistan) .35
    94-Salvador (Brezilya) 34
    95-Brasilia (Brezilya) 35
    96-Surat Gujarat (Hindistan) ..35
    97-İ Z M İ R (Türkiye) 337
    98-Fortaleza (Brezilya) ..33
    99-Minneapolis (ABD) ..33
    100-Roma (İtalya) ..33
    101-Kiev (Ukrayna)..300








  2. Acil

    Nüfusuna Göre Dünyanın En Büyük 50 Ülkesi Nerelerdir isimli yazıya yorum yazın.





  3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder