+ Yorum Gönder
Dünya Tarihi ve Medeniyetler Forumunda Maden Eritme Ocakları Ne Zaman Bulundu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Maden Eritme Ocakları Ne Zaman Bulundu
  Maden Eritme Ocakları

  Uzun seneler boyunca insanlar, âletlerini ve silâhlarını taşlardan yapmışlardı. Maden çıkarma ve işleme usullerini muhtemel olarak Hintliler veya Mısırlılar bumuşlardır. Son derece önemli olan ma*den çıkarma işçileri, muhtelif milletler arasında pek yavaş ya*yılmıştır.

  Milâttan 3000 sene evvel Mısır’da gayet güzel bronz hey*keller dökülüyordu. Avrupa’da bronz devri ancak Millâttan 2000 sene önce başlamıştır. Ticaret yapan eski milletler madenî eşya satarlar, yaşadıkları yerde maden bulunmadığı hallerde, ham madde getirirlerdi. Bakır, kalay ve demir, altın ve gümüşten daha değerli idi. Bakır ve kalay karıştırılarak sert bir madde olan bronz elde ediliyordu. Ecdadımız eritmede, döküm ve döğümde usta idi*ler. O zamanlar türlü çeşitli kaplar ve ziynet eşyası yapılırdı. Mi*lâttan önce takriben 750 senelerinde, demir bronzu geride bıraktı. 2. Abdulnasır
  Devamlı Üye

  maden eritme ocakları insanoğlu aletlerini taştan yaparak hayatlarını devam ettiriyorlar.Maden çıkarma ve işlemde eski uygarlık veya devletler yapmış bunlardan bir tanesi Mısırlılardır.Mısır bir heykel ve yapı inşaa etmeden oldukça uzmanlaşmış bir millettir.Mısırlılar madeni ilk olarak M.Ö. 3000 yıl önce yapmış olan bir uygarlıktır.Madde eritme ile para ve değerli madenler yapılmış ticarate sunulmuştur.
+ Yorum Gönder