+ Yorum Gönder
Dünya Tarihi ve Medeniyetler Forumunda Lemurya medeniyeti hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Lemurya medeniyeti hakkında bilgi
  lemurya medeniyeti hakkında bilgi kısaca 2. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye

  Lemurya medeniyeti hakkında bilgi

  Lemurya medeniyeti
  Onlar (Lemuryalılar) devasa şehirler inşa ettiler. Bunarlı nadir metallerden yaptılar. Ateşlerden (lavlar) fışkırdı. Dağların beyaz taşından (mermer) ve (yer altı ateşlerinin) siyah taşından kendi boylarında ve benzerliğinde kendi suretlerini yonttular(…)”
  Bilhassa okült kaynaklardan yapılan açıklamaların belirttiğine göre, kırmızı keresteden yapılan, yüksek ve dikdörtgen biçimli evlerin maksimum gölgeyi sağlayacak tarzda geniş çıkıntılı çatıları vardı. Zira, güneşin volkanik döküntüsünün ısısı ile yoğunlaşan parlaklığı ve sıcaklığı, öte yandan Güneş İmparatorluklarını kemiren depremlerden rahatsız olan Lemuryalılar için önemli sorunlar yaratıyordu. Devasa saraylar ve olağanüstü sert taşatan yapılma tapınaklar zamanın yıpratıcı tahribatına dayanabilmiştir. Bu dev binaların kalıntılarına hala daha, metruk harabeler halinde, tufandan etkilenmeyen Lemurya klonileri olan Amerika, Hindistan ve Asya’nın ıssız yerlerinde rastlanmaktadır. Bol bulunan altın ve gümüş para olarak değil de süsleme için kullanılıyor, elmasla ise camdan daha değerli addediliyordu. En değerli ziynet eşyası, çağlar sonra Meksika’daki Asteklerce itibar edilen, parlak renkli az bulunur tüylerdi. Güneş ışığıyla kanan binalar, geniş caddeler boyunca uzanan bereketli yeşillikler arasında parıldıyorlardı. Ulaşım daha çok su üzerinden yapılıyordu. Lemuryalılar dünyanın her yanında, dev taş işçiliğinden tanınan yerleşme merkezleri kurmuş, usta denizcilerdi. Dünya çapındaki bu imparatorluğun halkları, Sümerce ve Çincenin kökü olan ortak bir dili Mayax dilini konuşuyorlardı.
  Lemuryalı rahipler gizemli işaretlerini derilere ya da taşa işlediklerinde Güney Kutbu’na doğru dönerler, elleri de ışığın kaynağına Doğu yönüne doğru hareket ederdi. Buna göre sağdan sola doğru yazıyorlardı. Beyaz ırk koyu renkli Lemuryalılardan yazmayı öğrendiğinde, Güneye döneceklerine yüzlerini Kuzeye çevirdiler ve Doğuya doğru, yani soldan sağa yazmaya devam ettiler.

+ Yorum Gönder