+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği Mesleği ile ilgili bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği Mesleği ile ilgili bilgiler
  Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği : Mesleği ile ilgili bilgiler


  Beden eğitim ve spor programının amacı, insanın fizyolojik ve psikolojik kapasitesini sporda en yüksek verim elde edebilmek üzere yönlendirebilen ve kapasiteyi geliştirici teknikleri uygulayabilen sporcuları ve spor eğiticilerini yetiştirmektir.

  Beden eğitim ve spor programında okutulan belli başlı dersler : Beden eğitimi ve spor programında eğitim süresi 4 yıldır. Programda spor biyolojisi ve uygulamalı fizyoloji, fonksiyonel anatomi ve kineziyoloji, ilkyardım ilkeleri, spor psikolojisi, egzersiz fizyolojisi, psikososyal açıdan spor gibi dersler okutulmaktadır.

  Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği için Gereken Nitelikler : Beden eğitimi ve spor programına girmek için, öncelikle sporun belli bir dalında yetenekli olmak gereklidir. Bu alanda çalışan insanlar bir anlamda eğitici olarak görev yaptıkları için, insanlarla iyi iletişim kurabilmek, sabırlı ve dayanıklı olabilmek bu alanda başarıyı arttırıcı faktörlerdir.

  Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği Mezunlarının Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları işler : Beden eğitimi ve spor programını bitirenler "Antrenör" olarak görev yaparlar. Antrenörler insanların hangi spor türüne ne derece yatkın olduğunu saptar ve bireyleri yetenekleri doğrultusunda eğitirler

  Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği Çalışma Alanları : Antrenörler (spor eğitimcileri) Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarda, üniversitelerde, okullarda, spor kulüplerinde görev alabilirler.
 2. Fatma
  Administrator

  Beden Eğitimi ve sporunun öğretim amaçlarının gerçekleştirilmesinde teknolojik gelişmeleri takip etme ve kullanabilme becerisini kazanmış olması gerekiyor. Eğitim alanındaki yeni tekniklerin kolayca uyarlanması mümkün olacaktır
+ Yorum Gönder


beden eğitimi öğretmenliği hakkında bilgi,  spor ile ilgili meslekler,  beden eğitimi öğretmenliği ile ilgili bilgiler,  sporla ilgili meslekler,  beden eğitimi öğretmeni hakkında bilgi,  beden öğretmeni hakkında bilgi