+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda Fotoğrafçılık Mesleği ile ilgili bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Fotoğrafçılık Mesleği ile ilgili bilgi

  Fotoğrafçılık Mesleği

  Fotoğrafçılık :
  Mesleği ile ilgili bilgi

  Fotoğrafçılık Programının Amacı : Fotoğraf tekniği ve fotoğraf sanatı alanında çalışacak teknik elemanları yetiştirmektir.

  Fotoğrafçılık Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Fotoğraf programında fizik kimya ve genel kültür derslerinden başka fotoğraf teknikleri konusunda teorik dersler okutulmakta ve uygulama yaptırılmaktadır.

  Fotoğrafçılık için Gereken Nitelikler : Fotoğraf programında okumak isteyenlerin renkleri ve şekilleri algılama yeteneklerinin yüksek olması ve estetik görüş sahibi olmaları beklenir.

  Fotoğrafçılık Programının Bulunduğu Üniversiteler ve Fakülteleri :

  ONSEKİZ MART ÇANAKKALE MESLEK YÜKSEKOKULU
  KOCAELİ HEREKE ÖMER İSMET UZUNYOL MESLEK YÜKSEKOKULU
  YILDIZ TEKNİK YILDIZ MESLEK YÜKSEKOKULU

  Fotoğrafçılık Mezunlarının Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler : Fotoğraf programını bitirenlere "Fotoğraf Teknikeri" unvanı verilir. Fotoğraf teknikeri fotoğrafı çekilecek cismin ışık durumuna göre, konumunu belirler; çekilen fotoğrafı kimyasal maddelerle banyo eder; fotoğrafı karta basar, üzerinde gerekli düzeltmeleri yapar.

  Fotoğraf Teknikerlerinin Çalışma Alanları : Fotoğraf teknikerleri matbaalarda, basında, grafik ve reklam şirketlerinde özel ve resmi televizyon kuruluşlarında görev alabilirler, isterlerse özel işyeri açabilirler.
 2. Fatma
  Administrator

  Ticari fotoğrafçılık yapan meslek mensupları işlerini veya işyerlerini büyütmek yoluyla ilerleyebilirler. Fotoğraf makinesiyle varlıkların görüntüsünü filme kaydeden ve görüntülerinin karta basımını yapan kişidir. Fotoğrafçılık konusunda birkaç firma ara ara kurslar açmaktadır. Bu kurslara katılarak iş için değil de hobi için bu nasıl bir çalışma yapabileceğinizi öğrenebilir ve bunu uygulayarak pekiştirebilirsiniz.
+ Yorum Gönder


fotoğrafçılık mesleği hakkında bilgi,  fotoğrafçılık mesleği hakkında kısa bilgi ,  fotoğrafçılık mesleği ile ilgili bilgiler,  fotoğrafçılık mesleği hakkında bilgiler,  fotoğrafçılık mesleği ,  fotoğrafcılık mesleği ile ilgili bilgi