+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda Aşçılık Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Aşçılık Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler
  Aşçılık Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler


  : Aşçılık programını bitirenlere "Aşçılık Meslek Elemanı" ünvanı verilir. Aşçılar çalıştıkları kurumun mutfağından yemek listesini hazırlama, gereken malzemenin alınmasını, alet araç ve gereçlerin bakımını ve yiyeceklerin belli bir plana göre yapımı için diğer çalışanları görevlendirme gibi işleri yürütür. Hazırlanan yiyeceklerin kalitesini denetler ve zevke uygun şekilde sunulması için gerekenleri yapar.

  Aşçıların Çalışma Alanları : Aşçılar lokantalarda, konaklama yerlerinin, toplu yemek yenen özel veya resmi kurumların mutfaklarında, yemek fabrikalarında çalışma olanağı bulabilirler. İyi yetişmiş yaratıcı aşçılar kolaylıkla yüksek ücretli iş bulabilmektedirler.
 2. Fatma
  Administrator

  Aşçılar mutfaklarda görev yaparlar. Aşçılık aslında bir sanattır. Yemek yapmayı hemen herkes az çok bilir. Günümüzde aşçılar çok değişik kuruluş ve kurum mutfaklarında görev yapabilmektedirler. Yaratıcı oIanIar mesIekIerinde başarıIı oIup iIerIeme oIanağı buIabiIirIer Mutfağı yönetebiIecek disipIin anIayışına sahip oImaIıdırIar
+ Yorum Gönder


aşçılık mezunu ne iş yapar