+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda Meslek Nedir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ebubekir Abdullah
  Devamlı Üye

  Meslek Nedir?
  Meslek

  Meslek, insanın yaşamını sürdürebilmek için yaptığı ve genellikle yoğun bir eğitim, çalışmayı gerektiren sürecin sonunda kişilerin kazandığı ünvanın adıdır.Genellikle her meslek o mesleğin değerlerini, gelişimini, lisanslanmasını ve diğer insanlar açısından tanınmasını sağlayan kuruluşlara sahiptir. Yeryüzünde binlerce meslek bulunmaktadır. Türkiye'de resmi olarak tanımı yapılmış 600 civarında meslek vardır.

  Her bir meslek için tanım, görev alanları, genel olarak kullandığı araç ve gereçler, mesleğin gerektirdiği özellikler, çalışma ortamı ve koşulları, çalışma alanı ve iş bulma olanakları, meslek eğitiminin verildiği yerler, meslek eğitimine giriş koşulları, eğitimin süresi ve içeriği, meslekte ilerleyebilme ve yeni meslekleri seçebilme olanakları, destekleyici meslek kuruluşları, farklı özellikler gösterir.
 2. Gamze
  Devamlı Üye

  Her insan bir meslek sahibi olmak ister bunun içinde belli bir eğitim görmek gerekir.Görülen eğitim karşısında kendi ayaklarımızın üstünde durmamızı,kendimize olan güvenin artmasını da sağlar
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Meslek belli bir eğitimden sonra insanların hayatlarını sürdürmek için yaptıkları iştir. insanlar mesleklerini seçerken yetenekleri ve sevip sevmedikleri doğrultusunda seçmelidir.
+ Yorum Gönder