+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda Meslek Hakkında Kısa Bilgi Meslek Ne Demek Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Meslek Hakkında Kısa Bilgi Meslek Ne Demek
  Meslek Hakkında Kısa Bilgi

  Meslek, insanın yaşamını sürdürebilmek için yaptığı ve genellikle yoğun bir eğitim, çalışmayı gerektiren sürecin sonunda kişilerin kazandığı ünvanın adıdır.

  Genellikle her meslek o mesleğin değerlerini, gelişimini, lisanslanmasını ve diğer insanlar açısından tanınmasını sağlayan kuruluşlara sahiptir. Yeryüzünde binlerce meslek bulunmaktadır. Türkiye'de resmi olarak tanımı yapılmış 600 civarında meslek vardır.

  Her bir meslek için tanım, görev alanları, genel olarak kullandığı araç ve gereçler, mesleğin gerektirdiği özellikler, çalışma ortamı ve koşulları, çalışma alanı ve iş bulma olanakları, meslek eğitiminin verildiği yerler, meslek eğitimine giriş koşulları, eğitimin süresi ve içeriği, meslekte ilerleyebilme ve yeni meslekleri seçebilme olanakları, destekleyici meslek kuruluşları, farklı özellikler gösterir.
 2. Fatma
  Administrator

  Dünyada binlerce meslek dalı vardır ancak ülkemizde resmi olarak tanımlanmış 600 adet meslek dalı bulunmaktadır. Örneğin makine mühendisi; motorlu araçlar, makineler ile sanayi tesisleri, donanım ve sistemlerinin üretimi konusunda araştırmaları yürüterek danışmanlık hizmetleri verir.
+ Yorum Gönder


meslekler hakkında kısa bilgi,  meslek nedir kısaca,  meslekler hakkında kısa bilgiler,  meslek nedir kısaca bilgi,  meslek nedir kısa bilgi,  meslek neye denir kısaca