+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda Kişiliğe Uygun Olarak Meslek Seçimi Için Testler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Kişiliğe Uygun Olarak Meslek Seçimi Için Testler
  Kişiliğe Uygun Olarak Meslek Seçimi

  Meslek seçiminde bir kariyer geliştirme rehberi, meslek seçimi uzmanıyla konuşmanın yararı olabilir. Bir kariyer planlama rehberi ya da uzmanının görevi değişik araçları ve testleri kullanarak sizin ilgi alanlarınızı, yeteneklerinizi ve kişiliğinizi anlamnıza yardımcı olmaktan ibarettir. Bu testleri çeşitli şekillerde kendiniz de yapabilirsiniz. Kendi kendini değerlendirme (self-assessment) testleri sayesinde kişiliğinizi anlayabilirsiniz. Kişiliği anlamak meslek seçiminde çok önemlidir. Zira bir meslekte mutlu olabilmenin anahtarı o meslekte mutlu olmaktır. Bunun içinde mesleği seçerken kişiliğinize uygun bir seçim yapmış olmalısınız.
  Zaman içinde bu tür testlerin uzaktan eğitim yöntemiyle gerçekleştirilmesi için çeşitli faaliyetlerini düzenleneceğini umuyorum.
 2. Fatma
  Administrator

  İş hayatındaki başarı kişilikle ilgilidir. Yetenekler, ilgi alanları, eğilimler, olaylar karşısında verilen tepkiler hangi mesleğe uygun olduğunun birer ipucunu verir. Yetenekler ve kişilik özelliklerigöz ardı edilerek statüsüne bakılarak meslek seçmek.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  İnsan seçerken kendini iyi bilerek seçmelidir. kişilikte meslek seçiminde ve sonrasında etkili olan bir unsurdur bu mesleğin devamlılığını sağlar.
+ Yorum Gönder