+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda Ev Cihazları Teknikeri Olmak İçin Kaç Yıl Okumalı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Ev Cihazları Teknikeri Olmak İçin Kaç Yıl Okumalı
  Ev Cihazları Teknikeri Olmak İçin Kaç Yıl Okumalı

  Ev Cihazları Teknikeri


  Ev Cihazları programında eğitim teorik ve pratik olarak verilmektedir. 1. yılın sonunda 8 hafta 2. yılın sonunda 4 hafta olmak üzere toplam 12 hafta staj yapılmaktadır.

  Programın;

  1. Yılında: İklimlendirme ve Soğutma Fizik Atölye İşlem Gereçleri ve Güvenlik Elektroteknik Bilgisayar İşletmelerde Davranış Ev Gereçleri Elektriği Mesleki Teknik Resim 2. Yılında: Ev Gereçleri Endüstriyel Elektronik Klimalar Müşteri İlişkileri Ekonomi ve İş İdaresine Giriş gibi temel ve mesleki dersler okutulmaktadır. Ayrıca 1. ve 2. yıllarda Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Türk Dili Yabancı Dil gibi genel kültür dersleri alınmaktadır.

  MESLEKTE İLERLEME

  “Ev Cihazları Teknolojisi” ön lisans programını başarı ile bitirenler ÖSYM tarafından yapılan Diaaa Geçiş Sınavında (DGS) başarılı oldukları taktirde “Elektrik - Elektronik Mühendisliği Elektronik Mühendisliği Elektronik Öğretmenliği Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliği Endüstriyel Teknoloji Öğretmenliği Enerji Öğretmenliği” lisans programına diaaa geçiş yapabilirler. BENZER MESLEKLER : Elektrik-elektronik teknikeri.

  BURS KREDİ VE ÜCRET DURUMU

  Eğitim süresince herhangi bir kazanç yoktur. Ancak mezuniyet sonrası geri ödemek üzere Kredi ve Yurtlar Kurumundan öğrenim ve harç kredisi alınabilir. Eğitim sonrası kazanç özel sektöre ait işyerlerinde farklılıklar göstermekle birlikte ilk işe girişte asgari ücretin 2-3 katı civarındadır. Bu ücret işteki başarıya ve yapılan anlaşmaya göre yükselmektedir. Ayrıca kendi işyerini açanların kazancı daha fazla olmaktadır.
 2. Acil

  Ev Cihazları Teknikeri Olmak İçin Kaç Yıl Okumalı isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder