+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda Endüstri Ürünleri Tasarımcısının Çalışma Koşulları Ve Eğitimi Nasıl Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Endüstri Ürünleri Tasarımcısının Çalışma Koşulları Ve Eğitimi Nasıl
  Endüstri Ürünleri Tasarımcısının Çalışma Koşulları Ve Eğitimi Nasıl

  Endüstri Ürünleri Tasarımcısının Çalışma Koşulları Ve Eğitimi

  ÇALIŞMA ORTAMI VE KOŞULLARI

  Endüstri ürünleri tasarımcıları endüstri kuruluşlarındaki atölyelerde görev yaparlar. Çalışmalarında daha çok zihin gücünü kullanan endüstri ürünleri tasarımcıları birinci derecede nesnelerle ve aletlerle ilgilidirler.

  ÇALIŞMA ALANLARI VE İŞ BULMA OLANAKLARI

  Bu meslekteki kişiler genellikle tasarımcı olarak mobilya endüstrisi otomotiv endüstrisi cam ve seramik endüstrisi iç mimarlık dekorasyon grafik tasarım ve ambalaj konularında çalışırlar. Kendi özel tasarım bürolarını kuran kişiler de oldukça fazladır.

  MESLEK EĞİTİMİNİN VERİLDİĞİ YERLER

  Mesleğin eğitimi çeşitli üniversitelere bağlı Mimarlık Fakülteleri ve Güzel Sanatlar Fakültelerinin “Endüstri Ürünleri Tasarımı” ve “Endüstri Tasarımı” bölümlerinde verilmektedir.

  MESLEK EĞİTİMİNE GİRİŞ KOŞULLARI

  Bu bölümlere girmede bazı üniversiteler Öğrenci Seçme Sınavında (ÖSS) yeterli “Sayısal (SAY)” puanı alma şartı ararken bazıları özel yetenek sınavına göre öğrenci almaktadır.

  EĞİTİMİN SÜRESİ VE İÇERİĞİ

  4 yıllık eğitim süresince; öğrenciler temel tasarım ilke ve prensiplerini öğrenip görsel şekillendirme ve biçimlendirme araştırmalarına yönelirler. Bu uygulamalarla çeşitli malzemeleri ve kullanım tekniklerini de öğrenirler. Stüdyolarda basit proje çalışmaları yaparlar. Ara sınıflarda yaz stajları yapılır. Ayrıca; her yıl için belirlenmiş İngilizce Fizik Teknik ve Grafik Resim Teknoloji Tarihi Sanat Tarihi Üretim Teknolojisi Bilgisayar Tasarım gibi dersleri de teorik olarak öğrenirler.

  MESLEKTE İLERLEME

  Endüstri ürünleri tasarımcısı işyerinin özelliğine göre idarecilik ve teknik yöneticilik yapabilmektedir. Kişi yüksek lisans ve doktora eğitimi yapabilir. Açılan çeşitli proje yarışmalarında dereceye girmek ödül kazanmak meslekte ilerleme ve yükselme açısından önemlidir. BENZER MESLEKLER: İç mimarlık grafik tasarımcılığı mimarlık endüstri mühendisliği.
 2. Acil

  Endüstri Ürünleri Tasarımcısının Çalışma Koşulları Ve Eğitimi Nasıl isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder