+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda Nasıl Milletvekili Yapılır ? Milletvekili İle İlgili Gerekli Bütün Yararlı Bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Nasıl Milletvekili Yapılır ? Milletvekili İle İlgili Gerekli Bütün Yararlı Bilgiler
  Nasıl Milletvekili Yapılır ? Milletvekili İle İlgili Gerekli Bütün Yararlı Bilgiler

  Milletvekili Nasıl Olunur

  Milletvekili Hakkında Gerekli Tüm Bilgiler

  Türkiye seçime hazırlanıyor. Kimileri oy vereceği partiyi araştırırken kimileri de milletin vekili olmanın yollarını arıyor. Milletvekili olmanın birinci yolu ise kesenin ağzını açmaktan geçiyor.
  Bir milletvekilinin maaşı 8 bin YTL. Vekil olma uğruna dökülen servetin miktarı ise 150 binden başlıyor, 500 bin YTL’ye kadar çıkıyor.
  Bu parayı bankaya yatırıp ayda 8 bin YTL almak mümkün. “Hayır ben vekil olacağım, itibarım olacak” derseniz o zaman ilk durak siyaset okulu.
  CNNTÜRK vekil olmak için neler yapılması gerektiğini araştırdı. İşte yapılması gerekenler…
  Siyaset okulu
  Okan Üniversitesi’nin kurduğu siyaset okulunda, işinin erbapları hem Türk siyaset tarihini hem de Türk siyasetinin inceliklerini öğretiyor. 1.5 aylık bir program 450 YTL.
  Kılık kıyafet
  İkinci sırada kılık kıyafeti düzeltmek var. Öyle bir takım elbiseyle değil, adayların açık hava mitingleri, yemekler, konferanslar için ayrı ayrı takım almaları gerekiyor.
  Reklam
  Daha sonra adayın ismini, resmini herkese tanıtması gerekiyor. Tanıtırken de bolca para harcaması…
  Tanıtım için ilanlar, posterler bastırmak, bayrak diktirmek, genel başkanla poz poz resim çektirmek, el ilanları hazırlamak, rozet yaptırmak gerekiyor.
  Seçim gezileri
  Adayın eli tutulmuyor. Seçim bürosu kiralamak, danışmanlar tutmak. Ekibin konaklama, yeme içme masraflarını üstlenmek gerekiyor. İşin olmazsa olmazları arasında yerel medyaya hatırı sayılır ilanlar vermek de var.
  Adayın otobüs ya da minübüs kiralayıp dere tepe seçim bölgesini arşınlaması da gerekiyor. Gezerken de otobüsteki yoldaşlarını doyurması.
  Çaylar, kahveler, binlerce seçmene verilen davetler, salon kiraları, yemek paraları hepsi adayın faturasına bir bir ekleniyor.
  İletişim
  Seçim bölgesindeki hatırlı kişilerin düğünlerine gitmek, gelin ya da damada mücevher takmak, yardıma muhtaç kişi ve kurumlara basın önünde bağışlarda bulunmak, cami ve okullara bağışta bulunmak, bolca da telefonla konuşmak.
  Partiye destek
  Harcamaların bir kolu da Ankara’ya uzanıyor. Liste savaşında öne çıkmak için partiye mali destek vermek gerekiyor.
  Milletin vekili olmak kolay değil. En iyi ihtimalle 150 bin YTL’ye mal olacak bu uzun ve zorlu yolda başarılı çıkanlar 20 ayda harcamalarını amorti edebiliyor.
 2. Acil

  Nasıl Milletvekili Yapılır ? Milletvekili İle İlgili Gerekli Bütün Yararlı Bilgiler isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder