+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda Yer bilimcisinin ve maden mühendisinin görevi nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Yer bilimcisinin ve maden mühendisinin görevi nelerdir
  Yer bilimcisinin ve maden mühendisinin görevi nelerdir

  Yer bilimcisinin ve maden mühendisinin görevi hakkıanda kısa bilgi

  Maden Mühendisliği; madenlerin bulunması, çıkarılması ve zenginleştirilmesi konularında eğitim ve araştırma yapan mühendislik dalıdır.
  Madenlerin çıkarılması genel olarak Açık ocak madenciliği ve yer altı madenciliği diye ikiye ayrılmştır. Bunun yanında cevher zenginleştirme işlemi de maden mühendislerinin öncelikli çalıştığı alanlar arasındadır. Yeni gelişmekte olan derin deniz madenciliği ve uzay madenciliği gibi konular da ileride maden mühendislerinin çalışma alanları olacaklardır. Türkiye’de maden mühendislerinin Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu, Türkiye Taş Kömürü Kurumu Maden Tetkik Arama (MTA), Devlet Su İşleri (DSİ) gibi kamu kuruluşlarında ve özel maden işletmelerinde çalışma olanakları vardır.
 2. Acil

  Yer bilimcisinin ve maden mühendisinin görevi nelerdir isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


yer bilimci ve maden mühendisinin görevleri nelerdir,  yer bilimci ve maden mühendisinin görevleri,  yer bilimcinin görevi nedir,  maden mühendislerinin görevleri nelerdir,  yer bilimcinin görevleri nelerdir,  yer bilimcinin ve maden