+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda istanbuldaki bilgisayar donanımı staj yerleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  istanbuldaki bilgisayar donanımı staj yerleri
  istanbuldaki bilgisayar donanımı staj yerleri

  istanbuldaki bilgisayar donanımı staj yerleri hakkında bilgi

  Hemen özetliyeyim.
  1. Tanıdıklar ve Akrabalar
  2. Arkadaşlar
  3. İnternet
  4. Gazete
  5. Üniversite

  Tanıdıklar ve Akrabalar
  Eğer staj yeri arıyorsanız hemen annenize babanıza, dayınıza halanıza haber salın. Sizin tanımadığınız ama iyi firmalarda çalışan birileri mutlaka vardır. Staj yeri bulmada akrabalar en önemli unsurdur. En büyük firmalarda bile stajer alınırken torpil bulmak her zaman işe yarar. Bu yüzden ailenize ve tanıdıklarınıza heber salın. Ayrıca bu işi son güne bırakmayın. Çoğu firma mart ayında staj başvurularını durdurur. Yani siz siz olun en geç şubat ayından itibaren staj yeri aramaya başlayın.

  Arkadaşlar
  Eğer staj yeri bulamadıysanız arkadaşlarınızdan yardım isteyin. Özellikle yazılım evlerinde staj yapmış yada yapacak arkadaşlarından yardım isteyin. Bu arada siz de staj yeri bulduğunuzda arkadaşlarınızı yanınıza aldırmaya çalışın. Ayrıca üst sınıflarla ilişkilerinizi de iyi tutun. Parttime biryerlerde çalışan birisi sizin staj yeri bulmanıza vesile olacaktır. Ayrıca okulunuzdaki panolara bakın. Birçok stajer ilanı göreceksiniz.

  Gazete ve İnternet
  Gazetelerde çıkan iş ilanlarına başvurun. Verilen adrese email atın ve durumunuzu açıklayın. Staj yapmak istediğinizi belirtin. İnternette de kariyer sitelerinden adlarını öğrendiğiniz firmaların web sitelerini bulup onlara staj başvurusu için CV gönderin. Ayrıca google'da arama yapın. Ancak stajer aranıyor ilanı yerine tecrübeli eleman aranıyor ilanlarını arayın. Zaten stajer aranıyor ilanına bir sürü kişi başvurmuştur. Normal eleman arayan yerlere staj yapmak istediğinizi belirten bir email atın. Bazı firmalara telefon edip stay yapmak istediğinizi nasıl başvuru yapmanız gerektiğini sorun. Emin olun firmalar sizinle ilgilenecek en azından bir mail atmanızı isteyeceklerdir.

  Üniversite
  Eğer staj yeri bulamadıysanız okulunuzda staj yapabilirsiniz. Çoğu okul bu imkanı sağlar. Hatta bazı hocaların özel sektörle ilişkileri olabilir ve hoca sizi seviyorsa size staj yeri bulmada yardımcı olabilir.

  Unutmayın bir çok firma stajar arıyor ve sizlere ulaşmak için elinden geleni yapıyor.

  Staj yeri ararken birçok yere başvurmaktan çekinmeyin. CV'nizi düzgün hazırlayın. Unutmayın ki kendini geliştirmiş bir öğrenci yan gelip yatmış bir öğrenciden daha çok tercih edilecektir. Bu yüzden staj yapamdan önce hem yabancı dil bilgilerinizi hem bilgisayar bilgilerinizi mutlaka en üst seviyelere getirmeye çalışın.

  Staj deyip geçmeyin. Normal çalışıyor gibi erken gidip geç çıkın. Kendinizi ispatlamak için elinizden geleni yapın. Çevre edinin, iş ortamını tanıyın.

  Umarım herkes iyi bir staj dönemi geçirir.
 2. Acil

  istanbuldaki bilgisayar donanımı staj yerleri isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder