+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda Doktorların görevleri nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Doktorların görevleri nelerdir
  Doktorların görevleri nelerdir

  Doktorların görevleri

  Pratisyen hekimlerin yani doktorların en temel görevi hastalıkları tedavi etmek ve önlemektir. Hastayı muayene bölümüne alır, şikâyetlerini sorar, Steteskopla hastanın sırtını ve göğsünü dinler, tansiyonunu ölçer, Sağlıklı bebekleri ve erişkinleri hastalıklardan korumak için aşılama hizmetleri düzenler, Hastanın durumuna göre özel testler veya röntgen incelemesi yaptırır, Hastaların, yeniden sağlıklarına kavuşmaları için tavsiyelerde bulunur, reçete yazarak alınacak ilaçları belirler. Aile planlaması konusunda danışmanlık yapar, Sorumlu olduğu hastane veya tıp servislerini idare eder, Bulaşıcı hastalıkları önlemek için çalışmalar yapar.

  Doktorların görevleri nelerdir.jpg
 2. Fatma
  Administrator

  Doktorluk mesleğini yapabilmek için Tıp Fakültesi diplomasına sahip olmak gereklidir. Ülkemizde üniversite tercihlerinde en yüksek puan alan meslektir. Gerektiğinde tıbbi veya cerrahi müdahalede bulunurak hastaların hayatlarının eski haline getirilmesinde başrol oynarlar.
+ Yorum Gönder


doktorun görevleri nelerdir ingilizce,  doktorun görevleri,  ingilizce doktorun görevleri,  doktorların görevleri,  doktorun görevleri ingilizce,  doktorun görevi ingilizce