+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda Anestezi programının amacı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Anestezi programının amacı
  Anestezi programının amacı

  Anestezi programının amacı hakkında bilgi

  Anestezi programının amacı ameliyatlarda anestezi işlerinde hekime yardımcı olacak sağlık elemanı yetiştirmektedir. Anestezi teknikeri devlete, üniversitelere veya özel kişilere ait hastanelerde çalışır. Bu alanda yetişmiş elemana ülkemizde büyük ihtiyaç olduğundan mezunlarının hemen iş bulmaları mümkündür.

  Programın Amacı: ameliyatlarda anestezi işlerinde hekime yardımcı olacak sağlık elemanı yetiştirmektir.

  Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Bu programda anatomi, fizyoloji, farmakoloji, özel tedavi yöntemleri ve anesteziyoloji gibi meslek dersleri okutulur. Derslerde uygulamalara önemli ölçüde yer verilir.

  Gereken Nitelikler:Anestezi programında okumak isteyen bir kimsenin, biyoloji başta olmak üzere, fen derslerine ilgi duyması, bir tıp ekibinin üyesi olarak çalışabilmek için dikkatli, titiz ve sorumluluk sahibi olması gerekir.

  Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Anestezi programını bitiren bir kimseye "Anestezi Sağlık Teknikeri" ünvanı verilir. Anestezi teknikeri her türlü ameliyatlarda hastanın uyutulması için gerekli tıbbi yöntemleri, hekimin yönergeleri doğrultusunda uygular.

  Çalışma Alanları: Anestezi teknikeri devlete, üniversitelere veya özel kişilere ait hastanelerde çalışır. Bu alanda yetişmiş elemanına ülkemizde büyük ihtiyaç olduğundan mezunların hemen iş bulmaları mümkündür.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Bildiğiniz gibi insanlar ameliyata girince operasyondan önce anesteziyle uyutulurlar. ancak uyutulurken verilen anestezi ameliyatın türüne göre değişir .işte anestezi programıyla bu işi gerçekleştiren elemanlar yetiştirilir.
+ Yorum Gönder