+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda Meslekler ile ilgili kısa bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Meslekler ile ilgili kısa bilgiler








  meslekler ile ilgili kısa bilgiler nelerdir







 2. FERAY
  Devamlı Üye





  Meslekler hakkında kısa bilgiler

  Meslek, insanın yaşamını sürdürebilmek için icra ettiği ve genellikle yoğun bir eğitim, çalışma, bilgi birikimi, seçilen mesleğe bağlı olarak yetenek geliştirmeyi gerektiren ve tüm bu sürecin sonunda kişilerin kazandığı ünvanın adıdır. Genellikle her meslek o mesleğin etik değerlerini, gelişimini, lisanslanmasını ve diğer insanlar nezdinde tanınmasını sağlayan profesyonel kuruluşlara sahiptir. Yeryüzünde binlerce meslek bulunmaktadır. Bizde resmi olarak tanımı yapılmış 600 civarında meslek vardır.

  Mesleklere örnek olarak bilgisayar programcısı, yazılım mühendisi, tekstil teknikeri vs verilebilir. Her bir meslek için tanım, görev alanları, genel olarak kullandığı araç ve gereçler, mesleğin gerektirdiği özellikler, çalışma ortamı ve koşulları, çalışma alanı ve iş bulma olanakları, meslek eğitiminin verildiği yerler, meslek eğitimine giriş koşulları, eğitimin süresi ve içeriği, meslekte ilerleyebilme ve yeni meslekleri seçebilme olanakları, destekleyici meslek kuruluşları, mesleğin başarıyla yürütülebilmesi ve geleceği ile ilgili pekçok husus mutlaka araştırıp geliştirilmesi gerekli hususlardandır.





 3. Ziyaretçi
  ödevimde bana çok yardımcı oldunuz için teşekür ederim çok güzel yazmışsınız anlatmışsınız sizin sayenizde meslekle ilgili çooooooook şey öğrendim çok güzel bi site kutlarım çok güzel.




 4. Ziyaretçi
  çooooooooooook güzel slaytımı güzel bir slayta çevirdiniz

 5. Ziyaretçi
  çok teşekkür ederim ödevime çok yardımcı oldunuz

 6. Ziyaretçi
  Size çooooook teşekkür
  Ederim performans ödevimde çooook yardımcı oldunuz

 7. Ziyaretçi
  Çoook güzel hayat bilgisi ödevime yardımcı oldu.

 8. Ziyaretçi
  Çok teşekkürler sizin sayenizde mesleğimin ne olacağına karar verdim

 9. Ziyaretçi
  yazım güzel olsa tam not alacam

 10. Nesrin
  Devamlı Üye
  Mesleklerin ne iş yaptıklarını bilmek meslek seçerken çok önemlidir. o yüzden meslek seçerken o meslek hakkındakilerin hepsini bilmek gerekir.

+ Yorum Gönder


meslekler hakkında bilgi,  mesleklerle ilgili bilgiler,  meslekler hakkında kısa bilgi,  mesleklerle ilgili kısa bilgiler,  meslekler ile ilgili bilgiler,  meslekler hakkında kısa bilgiler