+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda Sat komandosu olmak için ne gerekir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Sat komandosu olmak için ne gerekir
  kısaca sat komandosu olmak için ne gerekir 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Sas ve Sat Komandoları

  SAT Komandosu Olmak İçin Deniz Astsubay M.Y.O. veya Deniz Harp Okulunu , Bordo Bereli Olmak İçin Kara Astsubay Veya Harp Okulunu Bitirmen Gerekli.Bitir Ondan Sonra Kara Ver Bence.Daha Yolun Çok Başındasın Fakat Önceden Bir Hedefinin Olmasıda Güzel Tabi.Okul Bitirdikten Sonra Zaten Gönüllülük Esasına Göre Oluyor Bunlar İstiyorsun Sonra Başlıyorsun Eğitime.Eğitimi Başarıyla Bitirirsen Bordo Bereli Oluyorsun.

  ÖZELLİKLERİ
  1-Subay ve Astsubaylardan oluşuyor.
  2-Üç-Üçbuçuk yıl eğitim alıyorlar.
  3-Gönüllülük esasına göre seçiliyorlarr.
  4-Yurt içinde 72 haftalık temel nitelikli kursları var.
  5-Daha sonra ihtisas alanına göre 10-52 hafta arasında değişen yurt içi ve yurt dışı ihtisas eğitimleri var.

  Birliklerinde üstün bir performans, başarı gösteren subay ve astsubaylarla uzman erbaş ve erlerden seçilen Özel Kuvvetler Komutanlığı timleri "Bordo bereliler", çok özel bir eğitimden geçiriliyor. Her türlü koşula karşı eğitilen timler, A ve B timleri olarak iki birimde örgütleniyor. A timleri sadece subaylardan, B timleri ise bir subay komutasında astsubaylardan oluşuyor.
  Özel Kuvvetler, TSK'nın seçkin askerlerinin toplandığı bir bölüm olarak en kritik görevlerde harekete geçiyor.
  TSK'nın yeniden yapılanmasıyla, 1992'de teşkilatlandırılan Özel Kuvvetler Komutanlığı, dünyadaki bütün demokratik ülkelerin benzer kuruluşları gibi görev yapıyor. Özel Kuvvetler Komutanlığı personeli, Sualtı Taarruz (SAT), Sualtı Savunma (SAS), Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi, 1. Komando Tugayı, 2. Komando Tugayı, Bolu Dağ ve Komando Tugayı, Midyat 3. Komando Tugayı, Foça Amfibi Deniz Piyade Tugayı, Foça Jandarma Komando Okulu'nda üstün başarı gösterenler arasından titizlikle seçiliyor.

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Sat komandosu olmak için harp okulunu okumanız gerekir. daha sonra belli kademeleri geçtikten sonra sizde sat komandosu olabilirsiniz.
+ Yorum Gönder