+ Yorum Gönder
Ziraat ve Tarım ve Meyve ve Sebze Forumunda Limon Gübreleme Nasıl Yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Limon Gübreleme Nasıl Yapılır

  Limon Gübreleme Nasıl Yapılır

  Tüm turunçgiller gibi, hepyeşil yapraklı limon ağacı da topraktan fazla besin kaldırdığından, gübreye gereksinimi çok olur. Ağaçlara, bulunduğu ortam, yaş ve gelişmelerine uygun ve dengeli gübreleme yapmak için bütün bu faktörlerin ortak etkisini ortaya koyan yaprak ve toprak analizleri uygulanmalı; buna göre verilecek azotlu, fosfatlı ve potaslı kompoze fenni gübre miktarları saptanmalıdır. Ayrıca limon ağaçlarına, eksikliği duyuluyorsa magnezyum, demir, mangan ve çinko da verilir. Limon ağacına, mineral gübrelerden başka, gerek görülürse iyi yanmış çiftlik gübresinin 2-3 yılda bir verilmesi de büyük yararlar sağlar.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Limon sağlık için çok yararlı bir meyvedir ve bu meyve c vitamini yönünden çok zengin olan bir meyvedir. bu meyve de bir çok meyve hatta tüm meyveler gibi daha iyi ve sağlıklı yetiştirilebilmek için yetiştirilen toprağı gübrelenir ancak bu gübreleme işlemleri dikkatli bir şekilde yapılmalıdır.
+ Yorum Gönder


limon gübrelemesi,  limon ağacına hangi gübre atılır,  limon ağacına hangi gübre verilir,  limon gübreleme zamanı,  limon ağacına hangi gübre,  limon ağacına gübre