+ Yorum Gönder
Ziraat ve Tarım ve Meyve ve Sebze Forumunda Üzüm Nedir, Üzüm Nerede Yetişir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Üzüm Nedir, Üzüm Nerede Yetişir

  Üzüm Nedir, Nerede Yetişir hakkında kısa bilgi

  Asmanin meyvelerine verilen isim. Üzümler genellikle asmada yetistirilir. Hemen hemen her toprakta yetisir. Fakat bakimi zordur. Aksi halde külleme vs. gibi hastaliklar olur. Verim ve kalite düser. Üzümün sekli, rengi ve büyüklügü çesitlerine göre degisir. Çekirdekli veya çekirdeksiz cinsleri vardir. Olgun üzüm meyveleri yesil, sari veya mor renklerde olabilir. Memleketimizde üzüm çesitlerinin basinda razaki, çavus, kürt, müsküle, misket, keçi memesi, çekirdeksiz, yapincak gelir.Bilhassa Trakya, Marmara ve Ege bölgeleri üzüm yetistiriciligi bakimindan oldukça önemlidir. Güneydogu Anadolu (G. Antep) bölgesinde de üzüm yetistiriciligi çok ileridir. Dogu Anadolu bölgesinde (Elazig, Erzincan, Igdir) iyi cins üzümler yetistirilmektedir.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Üzüm nedir diye bir soru mu olur. üzüm bir meyve çeşididir. ve bir çok şeyde de kullanılmaktadır. örneğin şarap yapımın da pekmez yapımın da . bunlar dışın da üzüm Trakya, Marmara ve Ege bölgeleri gibi yerlerde yetiştirilmektedir. bunlar dışın da antep , erzincan , ığdır , elazığ gibi şehirlerde de yetiştirilir.
 3. Ziyaretçi
  Çekirdeksiz üzüm en çok hangi şehirde ve hangi bölgede yetişir
 4. Fatma
  Administrator
  Çekirdeksiz üzüm en çok hangi şehirde ve hangi bölgede yetişir
  En çok Ege bölgesinde ve İzmir de yetişir.

+ Yorum Gönder


üzüm nerede yetişir,  üzüm nerede yetiştirilir,  üzüm nerede ve nasıl yetişir,  uzum nerede yetisir,  üzüm nerede meşhur,  siyah üzüm nerede yetişir