+ Yorum Gönder
Ziraat ve Tarım ve Meyve ve Sebze Forumunda Saksılarda Organik Sebze Yetiştirmek Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Saksılarda Organik Sebze Yetiştirmek
  Saksılarda Organik Sebze Yetiştirmek

  Saksılarda Organik Sebze Yetiştirmek hakkında bilgi

  Lüks bir eve ve bahçeye sahip olmayanlarımız için, saksılarda organik sebze yetiştirme seçeneği düşünülebilir. İhtiyacınız olan şey, orta boydan büyük boya, diplerinde havalandırma delikleri bulunan saksılardır. Saksı satın almak yerine; atılır kutular, tahtadan kasalar vb. de kullanılabilir. Küçük saksı ve kaplarda, çeri domatesleri, soğanlar, organik bitkiler ve daha birçok çeşitli sebzeler yetiştirilebilir. Daha büyük saksılar ise, kabaklar, lahanalar, salatalıklar yetiştirmekte kullanılabilirler. Balkona veya terasa yerleştireceğinizi saksıların yeterince gün ışığı aldığından ve içlerindeki gübrenin organik ve inorganik bileşenler bakımından zengin ve verimli olduğundan emin olmanız gerekmektedir.
  Organik sebze yetiştirmek gerçekten büyük bir eğlencedir ve her bir gün bitkinizin ne kadar büyüdüğü görmek kadar zevk veren başka bir şey yoktur. Özetle, organik sebze ve meyve yetiştirmenin ve yemenin birçok yararı vardır. Organik besinler tüketerek, bünyenize zarar verebilecek olan kimyasallardan kurtulmuş olmaktasınız. Ayrıca, besin değeri daha zengin olan organik ürünlerin tatları da daha lezzetlidir.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Apartmanların artması ile arttık evlerde bahçe kültürüde azalmaya başlamıştır. ama buna rağmen yani imkan olmamasına rağmen organik besin yetiştirmek isteyenler evlerinde saksıda da bunu yapabilirler. ama bunun için çok iyi bir bakım yapılmalı ve bitkiler iyi bakılmalıdır.
+ Yorum Gönder