+ Yorum Gönder
Ziraat ve Tarım ve Meyve ve Sebze Forumunda GRANNY SMİTH Elma Fidanı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  GRANNY SMİTH Elma Fidanı
  GRANNY SMİTH Elma Fidanı

  GRANNY SMİTH Elma Fidanı hakkında kısa bilgi

  Çeşit Özellikleri :
  1800'ün başında
  Avusturalya'da tesadüfen bulunan bir çeşittir. Ağaçları yarı dik ve yayvan gelişir. Eylül ayının son haftasında toplanır. Meyvesi orta iri-iri arasında yeşil zemin üzerine hafif donuk sarı renkli, sert ve çok suludur. Kendine has mayhoş bir tada sahiptir. Depolamaya çok uygundur. Uygun şartlarda 9 ay süreyle saklanabilir. Ülkemizde ve Avrupa ülkelerinde sevilerek tüketilen ihracata uygun bir çeşittir. Her yıl düzenli ve bol ürün verir.
  Pazar fiyatları diğer çeşitlerden fazladır. Bu özelliklerinden dolayı son yıllarda gerek meyve gerekse fidan talebi hızla artmıştır. Golden Delicious ve Starking Delicious ile iyi tozlanır. Dikim sıklıkları Çöğür üzerine aşılanmış ise 7x7m , M 9 Üzerine aşılanmış ise 1x3m veya 1x 3,5m, MM 106 ve M 7 üzerine aşılanmış ise 2,5x4 m dir. Karadeniz ve Marmara bölgesine tavsiye edilir.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Elmalar gülgiller familyasından gelen ve ılıman soğuk iklimde yetişe bir meyvedir. bu meyvenin farklı türde elma yetiştiren fidanları vardır ve bunlardan bir de granny smith elma fidanıdır. bunun dışında bu fidan da diğerleri gibi genel olarak 5-6 yaşlarında elma vermektedir.
+ Yorum Gönder