+ Yorum Gönder
Ziraat ve Tarım ve Meyve ve Sebze Forumunda MONDİAL GALA Elma Fidanı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  MONDİAL GALA Elma Fidanı
  MONDİAL GALA Elma Fidanı

  MONDİAL GALA Elma Fidanı hakkında kısa bilgi

  Çeşit Özellikleri :
  Yeni Zelanda orijinlidir. Ağaçları kuvvetli büyür ve idaresi kolay bir ağaç yapısına sahiptir. Bodur anaçlar kullanıldığında kuvvetli büyümesi kontrol edilebilir. Sürekli ve yüksek ürün verimine sahiptir ve ideal meyve kalitesi için seyreltme şarttır. Meyve eti sarımsı, sulu, sert, tatlı ve aromalıdır. Meyve sarı zemin üzerine kırmızı üst rengine sahiptir. Hasat zamanı Ağustos sonu - Eylül başıdır. Kendine verimli olup iyi bir tozlayıcıdır uyumlu olduğu diğer çeşitler ise Fuji, Golden Delicious, Starking Delicious, Granny Smith, Breaburn, Jersey Mac dır.

  Dikim sıklıkları Çöğür üzerine aşılanmış ise 7x7m , M 9 Üzerine aşılanmış ise 1x3m veya 1x 3,5m, MM 106 ve M 7 üzerine aşılanmış ise 2,5x4 m dir. Hasat zamanındaki gecikmeler sap çukurunda çatlamalara neden olur.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Elmlar soğuk ılıman iklimi olan yerlerde yetişen armutla akraba olan bir meyvedir. bu meyve genel olarak tatlı ve sulu bir özelliğe sahiptir. bunun dışında bu meyve farklı fidan türlerine sahiptir. bu fidanlardan birine örnek verelim ; kuvvetli bir şekilde büyüme özelliği gösteren mondial gala elma fidanıdır.
+ Yorum Gönder