+ Yorum Gönder
Ziraat ve Tarım ve Meyve ve Sebze Forumunda evde karabiber yetiştiriciliği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  evde karabiber yetiştiriciliği
  evde karabiber yetiştiriciliği

  evde karabiber yetiştiriciliği hakkında bilgi

  karabiber.jpg
  Yetiştirildiği Yerler: Hindistan, Malezya, Asya, Hindiçini, Endonezya

  Hindistan’ın Malabar Kıyısı’nda kendiliğinden yetişen karabiber bitkisinin meyvelerini kurutulup öğütülmesiyle elde edilen acı bir baharat türüdür.Doğuşu Hindistan olmak üzere oradan Güney Doğu Asya’nın tropik kesimlerinde yetiştirilmeye başlamış oradanda Batı Hint Adaları’na götürülmüş.
  Black Pepper
  İlk çıktığı dönemlerde yalnız doğulu halkın değil batı halkının da değer verdiği baharat Hindistan ve Avrupa arasında ticaretin en öneml mallarından biri olmakla beraber Eski Yunan ve Roma’da para yerine kullanıldığıda görülmüştür.
  Karabiberin özgün tadı ve acılığı nereden geliyor diye merak edecek olursanız karabiberin bileşimindeki piperin denilen bir bileşik ile onun türevlerinden gelir.Karabiber bitkisi baştan yeşil olarak yetişir daha sonra olgunlaştıkça kızaran meyveler dalların üzerinde bırakılırsa sonunda siyaha döner. Peki karabiber nasıl baharat haline yani toz haline yemeklere serpilecek hale nasıl gelir diye düşünüyorsunuzudur. Bu süreçi hemen sizlerle paylaşacağım. Meyveler henüz kırmızıyken toplanır ardından kaynar suya daldırılıp çıkarılarak güneşte kurutulur ve siyah taneler elde edilir.
 2. ne yapayım
  Yeni Üye

  Karabiber tohumu nasıl bulunur.
 3. IŞILAY
  Devamlı Üye
  Baharatçılarıdan temin edebilirsiniz
+ Yorum Gönder


karabiber yetiştiriciliği,  karabiber tarımı,  karabiber tohumu,  karabiber tohumu nereden bulunur,  karabiber yetiştirme,  karabibertarımı