+ Yorum Gönder
Ziraat ve Tarım ve Meyve ve Sebze Forumunda Karpuz nasıl kesilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Karpuz nasıl kesilir
  Karpuz nasıl kesilir

  Karpuz hakkında bilgi

  karpuz-kesme.jpg

  Karpuz kesmeyen yok gibidir. Klasik yöntem ile karpuzu ortadan ikiye ayırır, sonra büyük dilimler haline kestikten sonra, bıçakla karpuz ve kabuğunu ayırır ve daha küçük olarak dilimleriz.

  Karpuzu kesmek için klasik yöntemin dışında şu değişik yöntemi de kullanabilirsiniz;

  1. Karpuzun alt ve üst uçlarından fotoğraftaki gibi kabuğunu belli bir miktar kesin.


  2. Kesilen üst uçtan başlayarak, fazla derine gitmeden karpuzun kabuğunu elma soyar gibi aşağıya kadar soyun.Bu yöntem için geniş yüzlü bir bıçak kullanmanız işinizi kolaylaştıracaktır.  3. Aynı şekilde karpuzun kabuğunu bütünüyle soyun, kesilen kabuğu atın. Karpuzu kabuğundan soyduktan sonra isterseniz karpuzu bu şekilde buzdolabında fazla deforme olmadan kolaylıkla, daha çabuk soğutabilirsiniz.  4. Karpuzu soyma işlemi bittikten sonra dilimlemek için üst kısımdan başlayarak önce yatay bütün dilimler halinde kesmeye başlayın.  5. Yatay büyük dilimi fotoğraflardaki gibi büyük veya daha küçük küp şekillerinde isteğinize bağlı olarak dilimleyin.  6. Karpuzun küçük olarak dilimlenen kısımları uygun bir tabağa koyun. Daha sonra altta kalan kısımlara da aynı işlemi uygulayın.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Karpuz meyvesi kabakgiller familyasında yer almaktadır. bu meyve ayrıca yazın en çok tüketilen meyvelerden biridir. bunun dışında bu meyve sulu ve çok tatlı olan bir meyvedir. bunun dışında bu meyve kas ağrılarına vede kalp rahatsızlığı olan kişilere iyi gelmektedir.
+ Yorum Gönder