+ Yorum Gönder
Ziraat ve Tarım ve Meyve ve Sebze Forumunda dişi kivi nasıl olur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  dişi kivi nasıl olur
  dişi kivi nasıl olur

  dişi kivi hakkında bilgi

  disi kivi.jpg

  KİVİ GENEL ÖZELLİKLERİ
  Kivi vücuttaki toksinleri temizler. Günde yenilen 1 adet kivi vücudun C vitamini gereksinimi karşılar. Turunçgillerdeki C vitaminden daha fazla C vitamini içermektedir. C vitamini dışında kalsiyum, fosfor, mineraller, demir içermektedir. Bağışıklık sistemini düzenler, astımı olanlara iyi gelir, kan sulandırıcı etkisi vardır, sindirimi kolaylaştırır. Hem tat bakımından güzel hem de vitamin, mineral bakımından faydalı olan bir meyvedir.

  İKLİM VE TOPRAK İSTEKLERİ
  Genel olarak kışları ılık geçen yazları ise sıcak ve nemli yerlerde yetişir. Kivi toprak konusunda seçicidir. Derin ve süzek olan kireçsiz toprak ister. Yanmış çiftlik gübresi verim arttırıcıdır.

  DİKİM
  Kivinin dikim çukurunun derinlik olarak 30-40cm genişlik olarak ta 30-40 cm ölçülerinde çukurunuzu açtıktan sonra torbasından fidanı çıkarıp elinizle nazik bir şekilde fidanın köklerindeki toprağı ayrıştırın. Fidanı çukura yerleştirdikten sonra yaprakları dışarda kökleri aşağıda kalacak şekilde sabitleyip üstünü gübreli toprakla örtüp can suyu verin.
 2. Meryem
  Bayan Üye

  özellikle karadeniz bölgesinde çok ekiliyor kivi fakat sıradan aldık diktik oldu gibi değil kivinin erkeği ve dişisi vardır ona göre ekim yapılmalıdır aksi durmda verimi olmuyor
+ Yorum Gönder


kivi erkek dişi ayrımı,  kivi erkek dişi nasıl anlaşılır,  dişi kivi nasıl anlaşılır,  erkek dişi kivi farkı,  kivi dişi erkek ayrımı,  kivi dişi erkek nasıl anlaşılır