+ Yorum Gönder
Ziraat ve Tarım ve Meyve ve Sebze Forumunda Trüf mantarı fiyatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Trüf mantarı fiyatı
  Trüf mantarı fiyatı

  trüf mantarının fiyatı ne kadar  Katma değeri oldukça yüksek olan ve dünyada geniş bir pazarı olan trüf mantarının Türkiye’de de yetiştirilmesi için çalışmalar başladı. Trüf Çiftlik Kurulum ve Mycorrhizal Systems işbirliğiyle gerçekleştirilen çalıştayla, Türkiye’nin de trüf mantarı yetiştiren ülkeler arasına sokulması hedefleniyor.
  Avrupa’nın bazı ülkelerinde yetiştirilen bu özel mantar ekonomik değeri itibariyle daha çok özel restoranlarda tüketiliyor.
  Trüf Mantarı Güz Dikim Çalıştayını düzenleyen Trüf Çiftlik Kurulum Şirketi Müdürü Hulusi Yılmaz, trüf mantarının Türkiye için yeni bir fırsat ürünü olduğunu ve çiftçilerin bu yolla daha fazla gelir elde edebileceğini söyledi.
  truf-mantari.jpg

  Yılmaz, dikimi gerçekleştirilen meşe fidelerinden 5 yıl sonra 11kg-49 kg arasında ürün toplamayı hedeflediklerini vurguladı.
  Çalıştaya katılan yatırımcı Doğan Doğan, değerli bir besin maddesi olan Trüf mantarının ülkemizde çok bilinmediğine ancak Avrupa’daki 5 yıldızlı otellerde ciddi bir talebi olduğuna değindi.

  Trüf mantarının güz dikim çalıştayına katılan öğrenciler ise bu özel mantarın daha çok ekonomik boyutuna dikkati çekiyor.
  Ziraat Mühendisi Gürol Şimşek, trüf mantarını Nevşehir’de yetiştirmenin toprak ve iklim şartları açısından uygun olduğunu kaydetti.
 2. Meryem
  Bayan Üye

  nasıl bir yiyecekse kg fiyatı 1000 dolar yani şimdiki para ile 3 bin 500 lira zaten o yüzden krallar yiyeceği olarak biliniyor
+ Yorum Gönder


trüf mantarı fiyatı