+ Yorum Gönder
İnternet Sorunları ve Microsoft & Google Forumunda Adsense Puan Kartı Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbikız
  Devamlı Üye

  Adsense Puan Kartı Nedir

  Adsense Puan Kartı Ne İşe Yarar?


  Hemen konuya girelim hesabınızın Ana sayfa sekmesindeki puan kartında, reklam ayarlarınızın, web sayfalarınızın ve içeriğinizin diğer AdSense yayıncılarınınkilere kıyasla nasıl performans gösterdiğinin bir özeti sunulur.

  Kategoriler

  Puan kartınız farklı kategoriler (gelir optimizasyonu, site sağlığı vb.) halinde düzenlenmiştir ve bu kategorilerin her biri için bir ile beş mavi nokta arasında bir puan alırsınız. Her puan, ilgili kategoride diğer yayıncılara göre sıralamanızı gösterir. Bir kategorinin düşük puana sahip olması, gelişme potansiyeline sahip alanlarınızın bulunduğu anlamına gelir. Düşük puanın nedenini öğrenmek için, sağ yönlü oku tıklayarak kategoriyi genişletin ve bu kategorideki öğelerin durumunu kontrol edin.
  Öğeler

  Puan kartınızdaki kategoriler bir veya daha fazla öğeden oluşur. Örneğin, "Gelir optimizasyonu" kategorisini genişletirseniz, bu kategoride "Önerilen reklam biçimleri" öğesinin bulunduğunu görürsünüz. Her öğe aşağıdaki puanlardan birini alır:
  Puan Açıklama
  Mükemmel. Bu öğede herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek yoktur.
  İyileştirmeler öneriliyor. Bu öğede daha fazla iyileştirme yapabilirsiniz.
  İyileştirme gerekiyor. Bu öğeyi düzeltmenizi öneririz.
  Kırmızı veya sarı ünlem işaretinin bulunduğu tüm öğeleri incelemenizi öneririz. Bu öğelerdeki sorunları gidermeniz, trafiğinizin ve/veya gelirinizin artmasına yardımcı olabilir. Bir öğedeki sorunların giderilmesiyle ilgili yardım almak için, sağ yönlü oku tıklayarak öğeyi genişletin. Burada öğenin açıklaması ve sorunu gidermek veya sorunla ilgili daha fazla bilgi edinmek için kullanabileceğiniz bir bağlantı bulunur.Puanlar günlük olarak hesaplanır. Ancak yaptığınız bir değişikliğin etkisinin puanınıza yansıması birkaç gün alabilir.
  mevcut veri yok

  Ana sayfanızda puan kartı yerine "Mevcut veri yok" mesajını görürseniz, son yedi gün içinde hiç reklam gösterimi almamışsınız demektir. Reklam gösterimi almaya başladıktan sonra, puan kartınız güncellenir ve normalde olduğu gibi görüntülenir. 2. Emine4747
  Devamlı Üye

  Puan kartında hem alt başlıklar hemde üst başlıklar göreceksiniz.
  -Alt başlıklar reklam biçimleri, resim biçimleri, tarayıcı hataları,
  -Üst başlıklar Site sağlığı, Google, Gelir Optimizasyonu konular içerir.

+ Yorum Gönder