+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Misafir Soruları Arşiv Forumunda polis kıyafetleri neden değişiyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  polis kıyafetleri neden değişiyor
  tarihten beri polis kıyafetleri neden değişiyor 2. Gebzeberkay
  Devamlı Üye

  163 yıldır kullanılan yazlık ve kışlık gömlek ile kravat kullanımı sona erecek. Resmi görev yapan polisler yazları tişört, kışları ise boyunlu spor kazak giyecek.

  Gömlek yerine tişört

  Emniyet Genel Müdürlüğü, 2006 yılı içerisinde TÜBİTAK ile gerçekleştirdiği "akıl" toplantıları sonucunda, "Polis üniformalarının fonksiyonel hale getirilmesi" adlı AR-GE projesi geliştirdi.

  Proje kapsamında TÜBİTAK, İTÜ Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi, modacılar ile tekstilcilerden oluşan çalışma grubu oluşturuldu. İlk değişiklik resmi görev yapan polislerin giydiği lacivert renkli kumaş pantolonları kapsadı.

  Blue jean tarzı tasarlanan yeni pantolonlar diktirildi. Kot pantolonu andıran yeni pantolonlar Genel Müdürlük ile taşra illerinde görev yapan bazı polislere dağıtılarak denenmeye başlandı.

  Bu pantolonların en büyük özelliği ütü gerektirmemesi ve bombe yapmaması. Polislerin yıllardır giydiği yazlık ve kışlık gömlek ile kravat da "tarihe" karışıyor. Çalışma grubu polisler için yazlık tişört ve kışlık spor kazak tasarımı yaptı. Polisler yazın terletmeyen, uzun ömürlü ve estetik görünümlü tişört giyecek.
+ Yorum Gönder