+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Misafir Soruları Arşiv Forumunda iç anadolu bölgesinin ünlü kıyafetleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  iç anadolu bölgesinin ünlü kıyafetleri
  lütfen bu konu çabucak bulunsun
  !bu ayrıca sosyal bilgiler bölgemizi tanıyalım konusu
  lütfen 2. Gebzeberkay
  Devamlı Üye

  Ankara Yöresi


 3. Gebzeberkay
  Devamlı Üye
  Konya Yöresi ise

  Her ulusun, her şehrin hatta her kasaba ve köyün kendine göre gelenek halinde devam ettire geldiği bir giyiniş şekli vardır. Konya'nın Cumhuriyetten önceki yıllarda özel bir biçimde bir giyim, kuşam, görenek ve adetleri vardır. Konya'nın bu kıyafeti Akşehir'de biraz değişmekte buna karşılık şehrin hemen kıyısında bulunan Sille Bucağının tamamen değişik bir biçimde kıyafeti vardır. Şimdi de Konya'nın kadın, erkek kıyafetleri üzerinde duralım : Konya kadının ev içi ve dışarıya giyilmek üzere iki kıyafeti vardır. Başta bir çember, üstünde işlik, alta (don) şalvar, ayağında ince yemeni biçiminde terlik veya örme patik bulunurdu. Bu kadının normal günlük iş kıyafetiydi. Konya kadının dış kıyafeti şu parçalardan meydana gelmektedir.
+ Yorum Gönder


iç anadolu bölgesi kıyafetleri,  iç anadolu bölgesinin yöresel kıyafetleri,  iç anadolu bölgesi yöresel kıyafetleri,  iç anadolu yöresel kıyafetler,  iç anadolu yöresel kıyafetleri,  İÇ ANADOLU bölgesi kıyafet özellikleri