+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Misafir Soruları Arşiv Forumunda Tarlayı eken ekmeği dişler ile ilgili kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Tarlayı eken ekmeği dişler ile ilgili kompozisyon
  çok acil lütfen.
  Yazılı sorumuz.bi kompozisyon örneği verin 2. Mine
  Devamlı Üye

  Tarlayı eken ekmeği dişler ile ilgili kompozisyon

  Hayat sorunlarla doludur. Önemli olan bu sorunların karşısında tıpkı demirden bir kale gibi sağlam ve güçlü durabilmektir. Tıpkı çıkmaz bir yola girdiğimiz zaman, o yolun sonunu bulmak gibi�/font>

  Sorunlar karşısında hangimiz çözüm yollarına odaklanıyoruz? Olan oldu söyleyip geçenler çok ya da sorunun ve çözümün ne olduğunu anlamayarak başarının ardından gitmeyenler, hayatın zorluklarını aşamayanlar�/font>

  Hâlbuki başarıya emek harcayarak, alın teri dökerek ulaşmak, sorunun çözüme ulaşmasından daha zevklidir. Bunların hiçbirini yapmayanlar da bu hayatta kaybedenlerdir. Kaybedenlerin içinde olmayı kim ister ki?

  O zaman sorunları kendi haline değil, çözümüne ulaşmış bir halde bırakmalıyız. İşte o an şöyle bir kendinize bakın, zorlukları ve sorunları aşmış bambaşka bir insan olarak bulacaksınız kendinizi�/font>

  Aynaya baktığınızda sorunlu bir insan değil, çözümleri bulmuş, olgun birini göreceksiniz. İnanın bu dünyayı da �urdumduymazlık�batırıyor. Oysa bir düşünün, hayat tıpkı düğümlenmiş bir ip gibidir. İpin düğümlerini çözmeye çalışmak da, düğümlerini atmak da sizin elinizde. Ne kadar çok düğümünüz varsa, o kadar çok sorununuz var demektir. O halde soruların çözümüne ulaştırmak için neyi bekliyoruz?

  Hani derler ya �içbir şey imkânsız değildir.�orunların çözüme ulaşması da imkânsız değildir. Şimdi ipin düğümü bizim elimizde, hadi çözmeye başlayalım. Sorunsuz bir yaşam, mutlu bir hayatımız olabilir. Yeter ki bu sorunlar karşısında bir damla da olsa çabalayalım!

  Zülal Uğur
 3. Mine
  Devamlı Üye
  Çoğu zaman elimizdekilerin kıymetini bilmeyiz. İlgisizlik ve kayıtsızlıkla onları harap olmaya terk ederiz. Sonra, darmadağın, perişan bir görünüm karşısında kaldığımız zaman da üzülür ve pişmanlık duyarız.
  “Sahip olma” duygusu kuvvetli olan insanlar, ellerindekilerin kıymetini daima bilirler. Malını koruyabilmesi, insanı insan yapan özelliklerden biridir. Babadan kalma eski bir ev düşünelim; kayıtsızlığımıza kurban olduğu takdirde sonu viran olup yıkılmaktır. Böyle bir evi devamlı olarak onarır ve korursak, sonunda emeklerimizin karşılığı olan şirin ve güzel bir evle karşılaşırız. İnsan ilgisi, irade ve çabası, isterse çirkini güzel yapar. İlgisizlik ve ihmalinse, en üstün güzellikleri dahi yok edeceği unutulmamalıdır.
  Elimizdekilerin kıymetini bilmeyi, onları korumayı, değerlendirmeyi, çocukluğumuzda öğrenmemiz gerekir. Bu öğrenim bizde kökleştiği, karakterimizin bir parçası olduğu zaman elimizin altında olan her şey iyiye, güzele, mükemmele ulaşacaktır.”
+ Yorum Gönder


toprağı işleyen ekmeği dişler kompozisyon,  tarlayi işleyen ekmeği dişler,  toprağı işleyen ekmeği dişler ile ilgili kompozisyon,  toprağı işleyen ekmeği dişler,  toprağı işleyen ekmeği dişler ilgili kompozisyon,  toprağa işleyen ekmeği dişler kompozisyon