+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Misafir Soruları Arşiv Forumunda 2 sesli şarkılar nelerdir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  2 sesli şarkılar nelerdir?
  biri bana 2 sesli şarkı örneği söylesin yoksa 0 alcam yaa lütfen hiç bir sitede bulamadım nolur yardım edin 6.sınıfa gidiom ona göre yanii ama biraz acele edin teslim tarihi 13 nisan veremezsem ölürüm ben 0 alırım valla lütfen yardım edermisiniz? 2. Mine
  Devamlı Üye

  2 sesli şarkılar diye birşey bulmadım her yerde anlatılan çok sesli belki işine yarar

  Çok Sesli Müzik
  Türlü sesleri, kulağa hoş gelecek şekilde dizme sanatına verilen ad. Güzel sanatların bir kolu olan müzik, insanlığın doğuşu ile başlamıştır. İlkel toplumlarda yapılan din törenlerinde bu törenlerin kutsallığı, çoklukla çalınan müzik aletlerinin, söylenen dini şarkıların yardımı ile daha da artmıştır, ilk çağlarda eski Yunanlıların, din törenlerinde müziğe verdikleri önemin büyüklüğü, bunu gösteren örneklerdir. Ortaçağ boyunca, halk müziğinin yanı sıra dini müziğin de önem kazanması, bulunan yeni yeni müzik aletleri ile toplumlara daha geniş ölçüde etki yapan bir sanat durumuna gelmesi sonucunu doğurmuştur.

  Fakat, müzik alanında asıl gelişmeler, Yeniçağla birlikte başlar. Ortaçağda meydana çıkan çok sesli müzik, Yeniçağda daha büyük gelişmeler kazanmış, matbaacılığın keşfi müzik notalarının çok yaygın olması sonucunu doğurmuş, yetişen büyük besteciler, müziği insanlığın ölmez bir sanatı haline getirmiştir.

  Müzik, ses ve ritm arasındaki bağlantılarla meydana gelir. Zaman içinde akıp giden ses, ölçülebilen ve tckrarlanabilen parçalara bölünebiliyorsa, başka bir deyimle ritmleşmişse, o sese müzik denir.

  Müzik sesleri, bir çeşit müzik yazısı olan nota ile tespit edilebilmektedir.
+ Yorum Gönder


iki sesli şarkılar,  2 sesli şarkı,  iki sesli şarkı