+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Misafir Soruları Arşiv Forumunda mustafa armağan abdülhamitin kurtlarla dansı geniş ve güzel kitap özeti Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  mustafa armağan abdülhamitin kurtlarla dansı geniş ve güzel kitap özeti
  geniş ve güzel bir özet bulmak istiyorum bu kitapla ilgili 2. Mine
  Devamlı Üye

  Abdülhamid’in Kurtlarla Dansı


  Mehmed Akif, Birinci Dünya Harbi’nde Âsım’ın neslinin “kıt’a kapma oyunu” oynadıklarından söz eder. Bu gençlerin kimi Galiçya’da, kimi Sina çölünde, kimi Kafkaslarda, kimi de Çanakkale’de emperyalizme karşı çağları alt üst eden bir mücadele veriyorlardı. Bugün de eğitim neferlerimiz aynı rolü oynamıyorlar mı? İnsanlığa bu defa Yunus’un gönüllerine ektiği güzellikleri demetleyip sunmuyorlar mı? Bu çağın vebasına inançlarından derledikleri güzellikleri derman olarak sürmüyorlar mı? Ve en önemlisi de, “Bizden adam çıkmaz” hurafesinin çatısını çatır çatır yıkmıyorlar mı?

  Bu bir “Sonsuzluk Kervanı” dostlar! Dün Tarık b. Ziyad’ın kutlu askerleri bu vazifeyi üstlenmişlerdi, bugün ise eğitim gönüllüleri. Dün Abdülhamid Han bu kervanın bir halkası olmuştu, bugün vazife bizim omuzlarımızda.

  Abdülhamid’in dansı devam ediyor dostlar Kurtlarla, yani insanlığın düşmanlarıyla insanlığın dostlarının ezelî mücadelesi

  Tarih, perde arkası ve perde önü olarak adlandırdığımız vaziyette şekil bulur. Bizim perde arkası olarak bildiğimiz, aslında araştırmayışımızdan dolayı habersiz olduğumuz ve buz dağı gibi asıl gerçeğin dipte olduğu tarih vücudu Türkler için ayrı bir öneme sahip. Milletin buna sahip çıkması ile asıl değerler şekil bulacak ve geleceğimize o nispette yön vereceğiz. Bilmediğimiz ve yanlış telakki ettiğimiz tarih anlayışı bizler için birer önyargı duvarı oluşturuyor. Olaylara ve kişilere önyargı duvarının ardından bakmaya başlayınca, dünyada her millete nasip olmayan şanlı tarihimizi anlayamayan insanlar konumuna giriyoruz.
  İşte, tarihin tozlu yapraklarını ıslak parmaklarıyla çeviren Mustafa Armağan, bu oluşumu engellemek için bizleri, görmemiz gereken gerçekler dünyasına davet ediyor. Eşkiyanın kahraman, yiğitin namert olmadığını ısrarla vurgulayan Armağan, bu sefer yakın tarihe çok büyük etkileri olan ve ülkemizde maalesef yanlış tanıtılan Ulu Hakan Sultan İkinci Abdülhamid hakkında hayretlere düşeceğimiz meseleleri gün ışığına çıkarıyor.

  Daha önceleri Cumhuriyet orkestrasının Osmanlı temelini, Danimarka’ya yönelik üstün Türk politikalarını, Atlantik’i dolaşan Türk leventlerini, Osmanlı’nın Afrika’daki olağanüstü siyasetini, Avrupa ressamlarının Osmanlı nezdindeki değerini ve daha nice bilmediğimiz gerçekleri tarihin tozlu sayfalarından çıkaran Mustafa Armağan bu sefer diplomaside, askeriyede, ekonomide dahice yollar izleyen, Yeni Türk Devleti’nin temelini Osmanlı’nın yıkılışından seneler önce atan Sultan Abdülhamid’in dünya siyasetini etkileyen büyük politikalarını, hayranlık uyandıran projelerini ve milleti için göze aldığı zorlukları bizlere sunacak.

  Tarihteki hiçbir gerçek gizli kalmayacak. Yeter ki bizler şevkimizi, ilhamımızı tarihimizden alalım ve geleceğe onunla yön verelim. Temelimizin sağlamlığını her defasında bir kez daha anlayacağınız bu kitabı okurken tarih anlayışınız değişecek ve yepyeni bir ufuk kazanacaksınız
  M. Fatih ÖZTARSU

  Abdülhamid'in Kurtlarla Dansı - Ufuk Kitap
+ Yorum Gönder


abdülhamidin kurtlarla dansı uzun özeti,  mustafa armagan abdülhamitin kurtlarla dansı ozeti,  abdülhamidin kurtlarla dansı kitap özeti