+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Misafir Soruları Arşiv Forumunda saç kremi kullanımı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  saç kremi kullanımı
  normal saçları yıkadıktan sonra saç kremini sürüyorum ve bir arkadaşım önerdi durulamadan tarayıp bırakıyorum yaptığım doğru mu bir zararı var mı 2. Mine
  Devamlı Üye

  Saç Kremi Kullanmak


  Şampuanlamadan sonra saç kremleri saçlarınızın tel tel ayrılarak dolanmasını önleyecektir. Saç kremleri saç bakımında saçlarınıza güç verir. Saç kremleri ile alakalı bildiklerini ne kadar doğru ? Şimdi bir göz atalım…

  Saç kremi ile alakalıyanlış bilinenler :

  İkisi bir arada olan şampuanlardan kullandığımızda saç kremi kullanmamıza gerek yok demek yanlıştır. Şampuanlar saçlarımızı temizlerle ve fazla kiri alırlar. Saç kremleri ise saçları beslemek ve korumak içindir. Bundan dolayıda sadece şampuan kullanmak yeterli değildir.

  Saç kremi kullanmak saçlarımızı döker mi? Günlük ortalama olarak yüz adet saç teli dökülmesi normal olarak karşılanıyor. Saç kremi kullanırsak eğer herhangi bir zararı olmadığı kanıtlanmıştır.Yani saç kremi kullanmak saçları dökmez.

  Saç kremleri kepek yapıyor ve saç derisinde kaşıntılara neden oluyor ? Cildimizin yenilenmesinde ölü hücreler normalden hızlı bir şekilde dökülmesi ile birlikte kepekler oluşuyor.Saç kremlerinin kepek yapmadığı bilimsel olarak da kanıtlanmıştır.

  Şampuandan sonra devamlı saç kremi kullanırsak eğer saçlarımız zarar görür mü? Hayır görmez. Saçları yıkadıkdan sonra saçlarınızın korunması ve güçlenmesi için saç kremi kullanmalıyız.
+ Yorum Gönder