+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Misafir Soruları Arşiv Forumunda İkamet adresimi nasıl değiştirebilirim Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  İkamet adresimi nasıl değiştirebilirim
  ikamet adresimi nasıl değiştirebilirim 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Merkezi sisteme geçilmesiyle ikametgah belgesi istenmeyeceği söylense de adımınızı attığınız yerde ikametgah isteniyor. Burada önemli olan nokta ise ikametgah adresinizin her yerde güncel adresiniz olarak kabul edilmesi. Bunun için ikametgah adresinizi güncel tutmanızda fayda var.
  Mevcut adresinizi kontrol etmek için Tc kimlik numaranız ile “Yerleşim Yeri Adresi Doğrulama” sisteminden kayıtlı olduğunuz adresi kontrol edebilirsiniz. Adresi aşama aşama dolduruyorsunuz ve sonunda Tc kimlik numaranız ile adresinizin eşleşip eşleşmediği sonucu bildiriliyor.
  İkametgah adresinizi taşımak için, taşımak istediğiniz nüfus müdürlüğüne başvurmanız gerekiyor. Başvuru sırasında nüfus cüzdanınıza ek olarak, taşındığınız adreste oturduğunuz kanıtlayan adınızza yada ailenizin adına elektrik,su faturası yada kira kontratı gibi ek bir belge istenecektir. İkametgah taşıma işlemi bitince nüfus müdürlüğü tarafından size verilen belgeyi mahalle muhtarına teslim etmeniz gerekiyor. Muhtar sizin belirttiğiniz adreste gerçekten oturup oturmadığınızı kontrol edip nufüs müdürlüğüne bildirecek.
+ Yorum Gönder


ikametgah taşıma,  adresimi nasıl değiştirebilirim,  ikametgah nasıl değiştirilir,  ikamet taşıma,  ikamet adresimi nasıl değiştirebilirim,  ikametgah adresimi nasıl değiştirebilirim