+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Misafir Soruları Arşiv Forumunda Anlatımlı örgü süveter nasıl örülüyor örgü süveter yapılışı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Anlatımlı örgü süveter nasıl örülüyor örgü süveter yapılışı
  bu süveter nasıl örülüyor 2. IŞILAY
  Devamlı Üye


  DELİKLİ BEYAZ SÜVETER
  MALZEME: 250 gr. beyaz yün, şiş no: 3 tığ no: 3*
  KULLANILAN ÖRGÜLER: 1)1 /1 lâstik: 1. sıra: 1 yüz, 1 ters, 2. sıra: tersin üstüne ters, yüzün üstüne yüz. 2) Delikli örgü: 1 .sıra:Tersten, 2. sıra: Tersten, 3. sıra : *1 atma, 1 ilmek örülmeden geçirilecek, 2 yüz, örülmeden geçirilen ilmek, örülen iki ilmeğin üzerine geçirilerek çaprazlanacak* 4.sıra: Tersten. 5.sıra: 1. sıradan tekrar. 2) Sık iğne.
  YAPILIŞI-ARKA: Örgü bir yandan başlanarak diğer yana doğru örülür. Arka: 126 ilmek geçirilip 42 cm. kadar delikli örgü ile örgülenip kapatılır. ÖN: 126 ilmek geçirilip delikli örgü ile örülür. Ortalama 6,5 cm. de örgünün bir tarafından yaka için 2 sırada bir 30 defa 2′şer ilmek eksiltilir. Bu eksiltmelerin bitiminde yeniden 2 sırada bir 30 defa 2 şer ilmek ilâve edilir. Elde edilen ilmekler He 6.5 cm. kadar daha örgülenip ilmekler bir defada kapatılır.
  HAZIRLANIŞI: Etek ucuna gelen kısımlardan her parçadan ayrı ayrı 105* er ilmek alınıp 3 cm. kadar 1/1 lâstik örgülenip kapatılır. Yanlar etek ucundan itibaren 30′ar cm. kadar dikilir. Omuzlar birleştirilir. Yaka ve kol çevrelerine bir sırasıkjiğne yapılır. Hafifçe ütülenir.
+ Yorum Gönder