+ Yorum Gönder
Tuning ve Modifiye ve Motorlu Araçlar Forumu Forumunda Zeplin Nedir, Zeplin Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Zeplin Nedir, Zeplin Hakkında Bilgi
  Zeplin ile ilgili bilgi

  Zeplin.jpg

  Balona benzer, motorlu hava taşıtı. Zeplinlerin, yassı oval biçiminde metalden yapılmış balon bölümüne, hidrojen ya da helyum gazı doldurulur. Bu zeplinin havada asılı kalmasını sağlar. Zepline bağlı olan motor ya da motorlar da zeplinin hareket etmesine yardımcı olur.
  1900lü yılların başında büyük ilgi gören zeplinler üzerindeki çalışmalar uzun bir süre devam etti. 1936 yılında dört dizel motoruyla donatılmış ve saatte 135 km hız yapabilen Hindenburg adlı zeplin, o güne kadar yapılmış en gelişmiş zeplindi. Hindenburg, yaptığı 10
  www.alasayvan.net/ seferde toplam 1002 yolcu taşımıştı. Hidrojen gazıyla doldurulmuş olan Hindenburg 6 Mayıs 1937 yılında New Jersey’ye iniş yaparken alev aldı ve düştü. Bu kazada hayatını kaybeden 36 kişi, ticarî hava gemisi seferlerinde ölen ilk yolcular olarak tarihe geçtiler. Bu kazadan sonra, zeplinlere olan ilgi iyice azaldı. Günümüzde, zeplinler, bir ulaşım aracından çok, gövdesine yazılmış bir ürün markasının reklâmı için göklerde dolaşıyor.
 2. Zahra
  Üye

  Bir tür hava gemisi ve yolcu uçağı olarak kullanılan Zeplin, Altında yolcu yeri de bulunan güdümlü bir Balondur. İlk zamanlar da Hidrojen ile dolu olup bununla çalışırdı ancak zamanla Helyum ile çalıştırılmaya başlandı.
+ Yorum Gönder


zeplin hakkında herşey,  helyum zeplin,  zeplin in sözlük anlamı,  zeplin ile ilgili bilgiler