+ Yorum Gönder
Müzik ve Tv ve Müzik Aletleri Forumunda Piyano ile ilgili kısa bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Piyano ile ilgili kısa bilgiler
  piyano ile ilgili kısa bilgiler nelerdir 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Piyano hakkında kısa bilgiler

  Piyano, tuşlarına basıldığında sahip olduğu karmaşık çekiçli mekanizma sayesinde tellere vurarak ses veren tuşlu ve klavyeli bir çalgıdır.
  Yapım biçimi ile duvar (konsol) ve kuyruklu (salon / konser / grand) adı verilen çeşitleri vardır. Piyano kelimesi İtalyanca “Güçlü ve Hafif sesli klavsen (harpsikord) anlamına gelen – gravicembalo col piano e forte”den gelir. Pianoforte olarak adlandırılması da bundandır. Atası olan klavsenden en önemli farkı, tuşa basarken uygulanan kuvvete göre çıkan sesin şiddetinin de aynı yönde değişken olmasıdır. Piyano çalan kişiye piyanist veya piyano sanatçısı denir. Toplam 88 tuştan oluşur.

 3. Buğlem
  Devamlı Üye
  İlk Piyano İtalya da yapılmış, Tuşlarla çalışan bir çalgıdır. Duvar ve Kuyruklu Piyano diye iki çeşidi vardır. Piyanoyu çalan kişiye Piyanist yada Piyano sanatçısı denir. Kısaca telli, klavyeli ve ağır bir çalgıdır.
 4. Ziyaretçi
  ewt benim ödevim için lazımdı çok saolnunnnn . yazanı çok tebrik ediyorum

 5. Ziyaretçi
  Bana lazımdı yazandan allah razı olsun

 6. Ziyaretçi
  bana bu bilgiler müzik performans ödevi için lazım ve biraz yardım etti

 7. Ziyaretçi
  çok teşekkürler buğlem o bilgi zaten kısaydı sen dahada kısa hale getirmişsin ödevimde çok yardımcı oldun teşekkür ederim

 8. Ziyaretçi
  çok lazımdı yazandan allah razı olsun 100 aldım

 9. Ziyaretçi
  Ya Valla Helal Olsun Ödevim İçim Çooooook Lazımda Sağolun Varolun Gençler


+ Yorum Gönder


piyano hakkında bilgi,  piyano hakkında kısa bilgi,  piyano ile ilgili bilgiler,  piyano ile ilgili kısa bilgi,  piyano nedir kısa bilgi,  piyano hakkında çok kısa bilgi