+ Yorum Gönder
Sanatçılarımız ve Müzik Sanatçıları Forumunda Şebnem Paker Hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Şebnem Paker Hayatı

  Şebnem Paker Hayatı Hakkında Bilgi

  ebnempaker1.jpg
  Şebnem Paker, (d. 1977, İstanbul) 1996 ve 1997 yıllarında olmak üzere iki kez Eurovision Şarkı Yarışmasında Türkiye'yi temsil eden sanatçı.
  Uzun süre bale eğitimi aldı ve müziğe gitarla ortaokul çağında başladı. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Klasik Gitar Bölümü'nü kazandı.
  4 yıllık eğitimin ardından 1995 yılında besteci Levent Çoker ile stüdyo çalışmalarına başladı. 1996 yılında Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi Şan Bölümü'nü kazandı ve 2000 yılında mezun oldu. Evlidir. Kocası Selçuk Paker'dir. Çocukları yoktur.
  Halen müzik öğretmenliği yapmakta olan Şebnem Paker, Eurovisionla başladığı kariyerine zaman zaman sahne çalışmalarıyla olsa da, albüm çalışmalarıyla devam etmemektedir.
  Şebnem Paker, Eurovision Şarkı Yarışması'nda 1996 yılında sözleri Selma Çuhacı'ya ve müziği Levent Çoker'e ait olan Beşinci Mevsim adlı parça ile 12. oldu. Bir yıl sonra 1997 yılında ise Grup Etnik eşliğinde, müziği Levent Çoker'e ve sözleri Mehtap Alnıtemiz'e ait Dinle adlı parça ile 3. olarak o tarihe kadar Türkiye'nin yarışmadaki en iyi derecesini elde etti. 1998 Yılında, Türkiye ulusal finallerine Çal adlı parça ile katıldıysa da, jüri tarafından Tarkan Tüzmen'in seslendirdiği Unutamazsın adlı parça yarışmada ülkemizi temsil etmiştir.
  1998 yılında TRT'nin düzenlediği Ulusal Final'de bir kez daha yarışarak her geçen sene Eurovision'da daha başarılı bir sonuç elde etme düşüncesini dile getirdiyse de yarıştığı etnik Türk enstrümanları ile bezeli ve hareketli ezgisi ile Avrupalı dinleyicilerin de ilgisini çekebileceği düşünülen "Çal" isimli parçayla hedeflediği başarıyı elde edemeyerek, o sene Türkiye'yi temsil etme hakkını kazanamadı.
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Şebnem Paker 1977 tarihinde İstanbul da dünyaya gelmiştir. Türk pop müzikle uğraşmaktadır. Ayrıca gitar çalmaktadır. Birçok albümü bulunmaktadır
+ Yorum Gönder


şebnem paker,  şebnem paker eurovision,  sebnem paker,  eurovision şebnem paker