+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Sanatçılarımız ve Müzik Sanatçıları Forumunda Sami Yusuf Hakkında Genel Bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Sami Yusuf Hakkında Genel Bilgiler

  Sami Yusuf Hakkında Genel Bilgiler


  Sami Yusuf, Temmuz 1980 doğumlu, müzisyen aile kökenli,İran azerilerinden olan çok genç yaşta çeşitli enstrümanlar çalmaya, şarkı söylemeye ve beste oluşturmaya başlayan bir İngiliz şarkıcı ve bestekârdır. Ünlü bestecilerden ve dünyanın ileri gelen bestekârların çıktığı Royal Academy of Music in London dahil bir çok müzik kurumlarından müzik eğitimi aldı. Batı harmonileri ve besteleri eğitimine ek olarak Sami; Orta Doğu notaları(veya Makamları) hakkında sağlam bir bilgiye sahip ve hem Doğu hem de Batı geleneklerine aşina.

  2003 yılından itibaren Sami’nin ilk albümü “Al-Muallim” ve ikinci albümü “My Ummah” dünya çapında yaklaşık yedi milyon kopya sattı. Konserleri İstanbul’daki 250.000 kişinin katılımıyla gerçekleşen konser de dahil olmak üzere Orta Doğu’dan, Avrupa’dan, Amerika Birleşik Devletleri’nden büyük kitleleri topladı.

  Sami, Time Dergisi tarafından sunulmuş ve Dünya çapında popüler onlarca yayının kapak sayfasında yer almıştır.

  Sami içten bir biçimde maneviyata değer veren birisidir. Genelde sevgi, merhamet, barış ve hoşgörü mesajları içeren müziğini ve sanatını; gençlerin kendi kimlikleri ile gurur duymaları için cesaretlendirmek adına kullanır.

  7 milyonluk albüm satış rakamı, "Al-Mu'allim" ve "My Ummah" albümlerinin emsali görülmemiş başarısının ardından, Sami Yusuf uzun süredir beklenen albümü "Wherever You Are" ile geri döndü. Son birkaç yılın tecrübelerinden feyz alınarak hazırlanan albüm Sami'nin kendine has sesi, müziği ile Onun sevgi ve hoşgörünün evsensel mesajına katkıda bulunan derin ve kalpten sözlerini birarada yansıtır. Albüm tam anlamıyla duygusal bir yolculuk, Peygamber'e (s.a.v.) olan derin sevgiye ve insan ruhuna bir vasiyet, Spiritique'i göz önüne seren muhteşem bir baş yapıt. 2. Asel
  Bayan Üye

  Sami Yusuf Hakkında Bilgiler

  Sami Yusuf Hakkında Bilgiler1.jpgSami Yusuf Hakkında Bilgiler2.jpgSami Yusuf Hakkında Bilgiler3.jpg
 3. Ziyaretçi
  allah razı olsun ağzınıza yüreğiznize sağlık iyiki varsınız allah sizi eşinize aylenize varsa çoçuğu nuza yoksada allah size salih amelli çocuklar nasip etsin
 4. Ziyaretçi
  Dogru son derece mükemmel

 5. Ziyaretçi
  sami Yusuf çok seviyorum

 6. Ziyaretçi
  Allah sami yusufdan razi olsun.insallah onun gibi allahi sevenler coxalir

 7. Ziyaretçi
  Sami yusuf Allah adami.Insallah onun gibi adamlar coxalar.Allah ondan razi olsun.insallah namaz kilanlar coxalar

 8. Ziyaretçi
  gerçekten samimi örnek alınacak kardeşlerimizden birisidir ALLAH ondan ve onun gibi kardeşlerimizden razı olsun adetlerini RABBİM arttırır İNŞALLAH gençliğin sami yusuf gibi kardeşlerine çok ihtiyacı var.

 9. Ziyaretçi
  Şunu merak ediyorum sami yusuf
  Bu kadar yakışıklı olmasaydı.yinede bu
  İlgiyi görürmüydü.ACABA.

 10. Ziyaretçi
  Sami yusufu gercekten cok seviyom

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu


sami yusuf,  sami yusuf hakkında bilgi,  samı yusuf,  yusuf sami,  sami yusuf hakkında bilgiler,  sami yusuf hakkında