+ Yorum Gönder
Sanatçılarımız ve Müzik Sanatçıları Forumunda Ferhat Göçer - Kimdir Kısaca hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Ferhat Göçer - Kimdir Kısaca hayatı
  Ferhat Göçer Kısaca Hayatı
  İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Ve Devlet Konservatuarı Şan Bölümü mezunu Ferhat Göçer 2 yıl sözleşmeli olarak çalıştığı Devlet Opera ve Balesi'nden Şanlıurfa'ya doktor olarak tayini çıkmasıyla mecburi hizmet nedeniyle ayrılır. İstanbul'a döndüğünde Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde Genel Cerrah olarak göreve başlayıp kendine müzikte yeni bir hedef belirlemiştir.
  Türk Müziğini aldığı klasik eğitim ile birleştirip dünyaya tanıtmak. Bu hedefi doğrultusunda çalışmalarına ve halen Genel Cerrahlığa devam etmektedir. Dünya opera repertuarından günümüz şarkılarına, Napolitanlardan, Chanson'lara, Rembetiko'lara Türk Sanat Müziği'nin seçkin eserlerinden, Halk Müziğimizin örneklerine, Hafif Batı Müziği'nin nostaljik parçalarından günümüz müziğine kadar farklı müzik türlerini seyircisiyle buluşturan ve şu ana kadar kendi kurduğu ülkemizde ki tek şahsa ait senfoni orkestrası olan Metropol Senfoni Orkestrası ile seyirci rekorları kıran konserler veren Ferhat Göçer, "Dön Diyemedim" isimli albümünü müzik marketlere sundu.
  Anadolu ezgilerini, evrensel senfonik dünya müziği ile kaynaştırarak farklı ve keskin tarzların duygusal çatışmalarının bütünlüğünü ortaya çıkarmak ve bunu Anadolu'da olgunlaştırdıktan sonra dünyaya sunma hedefini taşıyan Ferhat Göçer, "Anadolu Aryaları" adlı projesi ile İstanbul'dan, Diyarbakır'a, Gaziantep'ten İzmir'e, Ankara'ya uzanan konserler gerçekleştirdi.


  Halen Haydarpaşa Numune Hastanesi' ndeki görevine devam eden sanatçının müzikal yaşamı İ. Ü. Tıp Fakültesi mezuniyetinin ardından 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Şan Bölümü Ön Lisans eğitim programını kazanmasıyla başlıyor. Ferhat Göçer aynı zamanda Türkiye' deki ilk şahsa ait senfoni orkestrası olan ve büyük başarılara imza atarak yurtiçi ve yurtdışında oldukça ses getiren "Metropol Senfoni Orkestrası' nın kurucusu. Sanatçı sahnede, görünüşte birbirine aykırı iki tarzı, Klasik Batı ve Türk Müziği' ni kendine özgü yorumu ile tek vücutta birleştirerek ortak bir ruha kavuşturuyor. Ferhat Göçer Türk Müziği' ni batıya yaklaştırarak ve klasik müziği Dünyada' ki Neo Klasik akıma uygun bir şekilde yeniden yorumlayarak dinleyicilere sevdirmeyi amaçlıyor.
 2. Katibe
  Devamlı Üye

  ferhat göçer sanatçı hem doktorluk hayatı hemde sanatçılığı bir arada götüren sanatçımız birbirinden güzel yorumladığı şarkıları çok sevildi
 3. Ziyaretçi
  Ben boyle sanatci gormedim.
+ Yorum Gönder


ferhat göçer hayatı kısaca,  ferhat göçerin hayatı kısaca,  ferhat göçer kısaca hayatı