+ Yorum Gönder
Sanatçılarımız ve Müzik Sanatçıları Forumunda Faruk K Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Faruk K Kimdir
  Faruk K Kimdir, Resimleri


  Faruk K yani Faruk Kurukaya 20 Nisan 1977 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Aslen Sinop Boyabatlı'dır.
  Faruk K İstanbul Yapı Meslek Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2 sene kadar amatör tiyatrolarda oyunculuk yaptı.
  1991 senesinde başladığı özel dans derslerinin ardından Muhabbet-92 müzikalinde Şener Şen ve Emel Sayın‘la aynı sahnede profesyonel hayata adım attı.
  Aynı sene Yonca Evcimik ile başladığı dans serüveni 9 yıl profesyonel olarak devam etti.


  Faruk K Kimdir1.jpgFaruk K Kimdir2.jpg


  1996 senesinde Birkaç İyi Adam grubunuyla birlikte ilk single, ardından Çıtır Kızlar’la aynı kaseti paylaştıkları 2. Albüm geldi. Daha sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Modern Dans Bölümünden mezun oldu.

  Konservatuar yıllarında sanat yönetmenliği ve koreografi üzerinde yaptığı çalışmalar sonucunda birçok sanatçının kliplerinde konser ve televizyon programlarında çalıştı.


  Faruk K Kimdir3.jpg
  2001 yılında yayınladığı Azar Azar adlı solo albümüyle büyük çıkış yakaladı. Bu başarısını 2002 yılında Honki Ponki adlı albümü ve 2005 yılında Enerji adlı albümüyle devam ettirdi.
  2008 yılında aşk tek yön isimli albümüyle çıkışına devam eden sanatçı 2008 sonu 2009 başlarında yeni şarkılarıyla Kalbimin sesi albümünü çıkardı. Üç yıl aradan sonra FARUK K ‘FARK’ (2011) albümü ile müzik camiasına yeniden giriş yaptı.
  Faruk K Kimdir4.jpg 2. Katibe
  Devamlı Üye

  faruk k sanatçımız çok sevilen dinlenen sanatçı hala çok dinlenmekte olup şarkıları dinlenmektedir sanatçının en çok tanılmış şarkısı belkide çıtır kızlar oldu
+ Yorum Gönder