+ Yorum Gönder
Müzik ve Tv ve Müzik Türleri Forumunda Sol Anahtarı Nedir , Sol Anahtarı ne işe yarar , Sol Anahtarı hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Sol Anahtarı Nedir , Sol Anahtarı ne işe yarar , Sol Anahtarı hakkında bilgi
  sol anahtari

  images.jpg

  Mobilya_559246.jpg

  treble-clef-clip-art_f.jpg
 2. Ziyaretçi

  her şey mükkemel
 3. Ziyaretçi
  çok iyi çok güzel muhteşem biraz kısa ama
 4. Asel
  Bayan Üye
  Sol Anahtarı Nedir , Sol Anahtarı ne işe yarar , Sol Anahtarı hakkında bilgi

  Sol Anahtarı ne işe yarar  Genel olarak sınıflandırıldığında müzikte toplam üç tür anahtar bulunur; bunlardan birincisi Sol anahtarı, ikincisi Do anahtarı ve üçüncüsü de Fa anahtarıdır.

  Sol anahtarı, dizeğin ikinci çizgisi üzerine konulan ve çizgiye adını veren anahtara denir. Fa anahtarı, dizeğin dördüncü çizgisi üzerine konulan ve çizgiye adını veren anahtara denir. Do anahtarı, dizekte konulduğu çizgiler üzerindeki noktalara adını veren ve kendine has bir şekli olan anahtara denir.

  Portenin 2. çizgisinden başlayıp bu çizgiye adını veren ve ince sesleri göstermeye yarayan bir anahtardır. 10. yüzyılın başlarında ortaya çıktığı sanılmaktadır.Başlarda harf olarak çıkmıştır.Sonradan günümüzdeki halini almıştır.Sol anahtarını kimin bulduğu hakkında ise hala bir bilgi bulunmamaktadır.

 5. Ziyaretçi
  teşekür ederim forum acil

 6. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  Sol Anahtarı hakkında kısa yazı  Sol anahtarı, dizeğin ikinci çizgisi üzerine konulan ve çizgiye adını veren anahtar. Fa anahtarı, dizeğin dördüncü çizgisi üzerine konulan ve çizgiye adını veren anahtara denir. Do anahtarı, dizekte konulduğu çizgiler üzerindeki noktalara adını veren ve kendine has bir şekli olan anahtara denir.
  Portenin 2. çizgisinden başlayıp bu çizgiye adını veren ve ince sesleri göstermeye yarayan bir anahtardır.
  10. yüzyılın başlarında ortaya çıktığı sanılmaktadır.Başlarda harf olarak çıkmıştır.Sonradan günümüzdeki halini almıştır.Sol anahtarını kimin bulduğu hakkında ise hala bir bilgi bulunmamaktadır.


+ Yorum Gönder


sol anahtarı nedir,  sol anahtarı,  sol anahtarı ne işe yarar,  sol anahtarı nedir ne işe yarar,  sol anahtari,  nota