+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Namaz Forumunda Namaz Abdesti Almadan Yasin Okunurmu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Namaz Abdesti Almadan Yasin Okunurmu
  namaz abdesti almadan yasin okunurmu kısaca 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Abdest Almadan Yasin Okunurmu


  Kuran Allah’ın kelamıdır. Vakıa suresi 79. ayetteki “o Kuran’a temizlenelerden başkası el süremez.” emrinden dolayı Kuran’a abdestsiz dokunmak doğru değildir. Bu ayeti farklı yorumlayanlar var ise de İslam alimlerinin ortak görüşü Kuran’a abdestsiz dokunmanın doğru olmadığıdır.
  Abdest Almadan Yasin Okunurmu.jpg
  Ancak abdesti olmayan birinin el dokundurmadan karşısında bulunan Kuran’dan okuması veya ezberinden bildiği ayet ve sureleri okuması caizdir.

  Cünüp olan bir kimse ise Kuran’a el süremediği gibi onu okuyamaz da. Ayetelkürsi, Fatiha ve İhlas gibi ayet ve sureleri okumak isteyen kimse bunları dua niyetiyle okursa caizdir. (Hamdi Yazır, Tefsir, Vakıa 79. ayet in izahı. Celal Yıldırım, İslam fıkhı, IV. 157.)

  Başörtüsü olmadan da Yasin suresi okunabilir. Ancak Kur'an'a saygıdan dolayı başörtülü olmak daha iyidir.

 3. Zeynep
  Görevli Bayan Üye
  Yasın Kuranın kalbidir bu yüzden abdest almak şarttır abdest temizliktir Allah in huzuruna temiz çıkmak lazım. ama dokunmadan ezbere okunursa sıkıntı olmaz yanı caızdır
+ Yorum Gönder


abdestsiz yasin okunurmu,  yasin abdestsiz okunur mu,  gusül abdestiyle yasin okunurmu,  gusül abdesti ile yasin okunurmu,  yasin suresi abdestsiz okunur mu,  gusul abdestiyle kuran okunur mu