+ Yorum Gönder
Bilgi Arşivi ve Nedir Ne Demektir Forumunda Benetton ne zaman kuruldu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Benetton ne zaman kuruldu
  BENETTON'NUN TARİHÇESİ HAKKINDA BİLGİ  Benetton Group S.p.A. Treviso, Italya bazlı global ve üst kesime hitap eden bir giyim markasıdır. İsim 1965’de şirketi kuran Benetton ailesinin dört üyesinden gelmektedir. Benetton Grubu Borsa Italiana’ya, Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası ve New York Menkul Kıymetler Borsasına kotedir.

  Başarı hikayesi 1955’de dört çocuktan en büyüğü Luciano Benetton’un sadece 20 yaşındayken Treviso’da bir satış elemanı olarak çalışırken başladı. İnsanların hayatında ve özellikle de giyimlerinde renk istediğini fark etti. Daha küçük kardeşlerinden birinin bisikletini satarak ilk ikinci el dikiş makinasını aldı ve küçük bir süveter koleksiyonunu Veneto bölgesindeki lokal mağazalara pazarlamaya başladı. Tasarımlarına gelen pozitif reaksiyonlar sağlam bir başlancıcın sadece başlangıcıydı. Kısa süre sonra kız kardeşi ve iki erkek kardeşi Giberto ve Carlo’nun da kendisine katımasını istedi.


  benetton.gif


  Luciano yönetim kurulu başkanı, erkek kardeşi Giberto idari işlerin başında, diğer erkek kardeşi Carlo üretimin başında ve Giuliana baş tasarımcı olarak 1965’de, Benetton’lar ilk mağazalarını Belluno’da ve bir sene sonra da Paris’te açtılar..

  Ana faaliyet konuları gündelik giyim grubu “United Colors of Benetton", modaya yönelik “Sisley” bölümü, “Playlife” spor giyim ve sokak kıyafetleri “Killer Loop” markaları altında pazarlanmaktadır. Ürünleri kadın, erkek, çocuk giyimi ve içi giyimi kapsamakta ve son olarak da tuvalet malzemesi, parfüm, elit saatlere ve ev aksesuarları ve bebek ürünlerine uzanmıştır. 2. Meryem
  Bayan Üye

  isminden italyan olduğu ankaşılıyor 1963´´te ilk mağazalarını açtılar ve buna zaman içinde yenileri eklendi. 1966 yılında alınmasıyla Benetton Formula Limited yarış takımı kurulmuştur
+ Yorum Gönder