+ Yorum Gönder
Bilgi Arşivi ve Nedir Ne Demektir Forumunda Mc Donald's ne zaman kuruldu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Mc Donald's ne zaman kuruldu

  MC DONALD'S HAKKINDA BİLGİ

  Ray Kroc, 52 yaşındayken tüm yaşamının birikimlerini milk shake üreticisi Multimixer’ın yetkili satıcısı olmaya yatırdı. California’da aynı anda 8 Multimixer çalıştıran Dick & Mac Mc Donald’ın McDonald’s hamburger standını duyduğunda arabasına atlayarak batıya doğru yola çıktı. Yıl 1954’tü. Ray Kroc daha önce bu kadar çok insana bu kadar hızlı servis verildiğini hiç görmemişti. Birkaç Mc Donald’s restaurantı açma fikrini Mc Donald’s kardeşlere açtı, onları herbirine 8 Multimixer’ini satabileceğine ikna ederek. "Bizim için kim bunları işletebilir?" dedi Dick McDonald. Well," Kroc cevapladı, "neden ben olmayayım?"

  mc-donald.jpg

  Ray Kroc opened the Des Plaines, Illinois restaurant in 1955 and never looked back. In 1965 McDonald's went public with the company's first offering on the stock exchange. In 1967, the first McDonald's restaurant outside the United States opened in Richmond, British Columbia. In 1968, the Big Mac® sandwich was introduced, followed by the Egg McMuffin® breakfast sandwich in 1973.

  Bugün dünya üzerinde günde milyonlarca kişiye hizmet veren onbinlerce McDonald’s restaurantı var. Mc Donald’s’ın inanılmaz büyüme ve başarısı Mc Donald’s’ı ilk gördüğünde Ray Kroc’un aklından geçen “Bu her yere gidebilir,” düşüncesiyle özetlenebilir. 2. SuSKuN bELa
  Devamlı Üye

  Mc donald's 1940 tarihinde hizmet vermeye başlamıştır.
+ Yorum Gönder