+ Yorum Gönder
Bilgi Arşivi ve Nedir Ne Demektir Forumunda Fujitsu ne zaman kuruldu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Fujitsu ne zaman kuruldu
  FUJİTSU'NUN KURULUŞ HİKAYESİ (TARİHÇESİ)

  fujitsu.png

  Fujitsu


  Şirket 1935’de Fuji Tsu-shinki Seizo adıyla (Fuji Telekomünikasyon Ekipman Üretimi) Fuji Electric Şirketi’nden ayrılarak, buna karşılık Furukawa Electric Company ve Alman şirketler topluluğu Siemens’in müşterek girişimi olarak kuruldu. Fujitsu Furukawa zaibatsu’suyla olan bağlantılarına rağmen Müttefiklerin Japonya’yı işgalinden çok yara almamış olarak çıktı.

  Fujitsu Japonya’nın ilk bilgisayarı FACOM 100’ü 1954’de, transistörlü FACOM 222’yi ise 1961’de üretti. 1967’de şirketin adı yasal olarak da Fujitsu olarak kısaltıldı.

  1955’de, Fujitsu Kawasaki Frontale’i bir Fujitsu futbol klübü olarak kurdu. Kawasaki Frontale şimdilerde 1999’dan beri J.Ligi futbol klübü olarak devam ediyor. 1981’den sonra azar azar International Computers Ltd (ICL) almaya başladı ve 2002’de adını Fujitsu Services Limited olarak değiştirdi.

  Şubat 1989’dan 1997 yazına kadar Fujitsu FM Towns PC varyant’ları üretti. Multimedya uygulamalar ve bilgisayar oyunları için özel PC varyantı olarak başladı ama daha sonra normal PC’lerle daha uyumlu hale geldi. 1993’de, FM Towns oyunlarıyla uyumlu oyun konsolu olan FM Towns Marty çıkarıldı. 1997’de Amdahl tamamı Fujitsu’ya ait bir bağlı ortaklık oldu.

  Siemens AG ile aktif ortaklık 1999’da şimdi Avrupa’nın en büyük BT sağlayıcısı ve Fujitsu/ Siemens 50/50 ortaklığı olan olan Fujitsu Siemens Computers olarak canlandırıldı. 2 Mart 2004’te, Amerika Fujitsu Bilgisayar Ürünleri sabit disk sürücü ile ilgili hatalı çip ve bellenim üretmekle ilgili toplu bir davayı kaybetti. 2. Meryem
  Bayan Üye

  her türlü elektronik cihazda ismini görebileceğiniz Fujitsu nedir? Fujitsu Japonya,Tokyo merkezli dev teknoji şirketidir.1935 yılında kurulmuştur.Ve tarihi uzun yıllara dayanır.
+ Yorum Gönder